Ještě před rokem se přitom začátek druhé fáze letní přípravy obešel bez záběrů z dlouhých objektivů. Jenomže 365 pět dní se sešlo, a parta kolem trenérského dua Petrů Fialy a Vlka už přehlížená není. Vždyť poslední místo v lize vystřídala účast v semifinále play-off.

„Jsme ještě silnější než loni,“ uvedl generální manažer HC Olomouc Erik Fürst hned poté, co vyjmenoval odchody a posily. Moru opustilo pouze pravé křídlo Martin Bouz. „Ale ten nebyl pod smlouvou. Projevil zájem odejít,“ podotkl Fürst k trejdu, který Bouze zavedl do Trenčína.

Všechny opory, včetně kapitána Richarda Brančíka, na Hané zůstaly. A to i přes zájem z jiných klubů po vydařené sezoně.

„Udrželi jsme je, protože chtěli zůstat a také u nás měli smlouvu. Co se týká Richarda, s Brnem jsme se dohodli bez větších problémů na dalším hostování,“ uklidňuje fanoušky zkušený manažer.

Soupisku Mory doplnili útočníci Řípa se Sakrajdou, defenzivu zocelí David Kudělka. Třiatřicetilý ztělesněný respekt vnese do obrany Kohoutů zkušenosti a hlavně důraz. Rodák z Přerova ukončil angažmá v zámořské ECHL, kde hájil barvy Bakersfieldu Condors. Tedy týmu z organizace Anaheimu Mighty Ducks.

„Měl jsem před podpisem v Německu, ale to nevyšlo. Věděl jsem, že pokud se vrátím do Česka, pak to bude Olomouc. S Erikem mám dobré vztahy,“ vysvětluje urostlý zadák, jehož videa z pěstních soubojů zanechaly dojem i mezi fanouškami Kohoutů.

„S Davidem mám osobní kontakt už roky. Věděl jsem, že se vrací zpátky do Evropy. Nebyl důvod, proč ho neoslovit. Měl by být posilou,“ věří Fürst.

Do výčtů posil je nutné započítat i Radka Meidla. Po působení v Tri City zkusil štěstí i na kempu nováčků v New York Rangers, ale smlouvy se nedočkal.

„Byla to zkušenost. Teď budu hrát v Olomouci,“ konstatoval vysoký útočník. „Bude u nás. Už nemá kam utéct,“ zavtipkoval s úsměvem Fürst.

Kromě juniorů mají trenéři k dispozici i hráče na zkoušku. Slováka Jozefa Lišku z francouzského Caen, pro kterého hovoří znalost olomoucké kabiny z minulosti, Vlka mladšího a beka Staňka ze Zlína.

Na nástup do práce svých spoluhráčů se za pomocí francouzských holí přikulhala podívat i brankářská jednička Štefan Žigárdy. Jeho operovaný meniskus mu vrásky na tváři nedělá. „Hojí se to výborně. Za čtrnáct dní bych měl být na ledě,“ předpokládá.

Na ledě se s Kohouty potí také německý reprezentant Daniel Kunce. Rodák ze Šumperka si zpestřuje přípravu, než se vydá do svého nového angažmá v Duisburgu, kam přestoupil po šesti letech strávených v Krefeldu. „Bude s námi deset dní,“ informuje Fürst.

Úvodní trénink byl především o seznámení se s kluzkým povrchem. Po rozbruslení následovala střelba a hra na dvě. „Pánové, ale makáme! Tohle už je trénink!“ upozornil Fiala své ovečky na konec dovolené.

„45 minut a už jsem hotovej,“ odfrknul brankář Dalibor Sedlář. „Chybí mi letní příprava,“ litoval času stráveného na marodce s bolavým kolenem.

10.45 trénink končí. Tedy skoro. „Převléct, přezout a jedeme do posilovny,“ potěšil hokejisty tradičně přísný Petr Vlk.