Olomoučtí hokejisté přitom na domácím ledě přivítají devátý Havlíčkův Brod, proti kterému se Hanákům moc nedaří. Rebel v této sezoně Moře připravil zatím nejvyšší porážku, když ve druhém kole na domácím ledě vyhrál 5:1.

Kohouti se ale v současné situaci nemohou ohlížet na soupeře, ale řešení vlastních problémů. Vždyť Mora už čtyřikrát v řadě prohrála.

„Je to nepříjemná série. Věřili jsme, že se nastartujeme proti Třebíči, ale nakonec to dopadlo špatně,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Středeční utkání v Mostě i přes porážku 3:4 naznačilo zlepšení.

„Venku se nám ale hraje lépe než doma, kde jsme pod tlakem. Problémem je vstřelení prvního gólu. Musíme být důrazní a víc v klidu,“ nabádá Fiala.

Olomouckým hokejistům ve středu chyběli Ondrušek se Zbořilem, z Mostu se navíc s podezřením na zlomenou ruku vracel obránce Ostrčil.

„Ondrušek by měl být v pořádku, Zbořil trénuje. Ostrčil nakonec nemá zlomenou ruku, ale má nařízen týdenní klid,“ upozornil sportovní manažer Josef Podlaha.

Havlíčkovu Brodu po šestnáctém kole patří s 21 body devátá příčka. Venku Rebel z osmi utkání získal devět bodů. Tým z Vysočiny však v posledních dvou kolech prohrál, když doma nestačil na Kadaň 1:2 a Ústí nad Labem 2:4.

Utkání sedmnáctého kola první ligy mezi HC Olomouc a HC Rebel Havlíčkův Brod začíná v sobotu v 17 hodin.

Program 17. kola: sobota:

17.00: HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod, Sportovní klub Kadaň – HC Chrudim, HC Benátky nad Jizerou – HC VCES Hradec Králové, HC Berounští Medvědi – HC Vrchlabí.

17.30: HC Most – SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava – Havířov.