Hosté v předchozím zápase na domácím ledě překvapivě prohráli s posledním Šumperkem 1:2 po samostatných nájezdech. Olomoucký kouč Petr Fiala tomu ale nepřisuzuje příliš velký význam. „Šumperk se posílil. Na to, jaké má hráče, zatím neměl výsledky,“ tvrdí Fiala.

Někteří havířovští hokejisté navíc vypomáhají extraligovým Vítkovicím, kam si je vytáhl nový trenér Ernest Bokroš. „V první lize jsou přece jen zvyklí hrát dva zápasy týdně a může na ně dolehnout únava,“ kalkuluje Fiala.

To ale v žádném případě neznamená, že by měla Mora soupeře podcenit. Cíl je proto jasný – výhra. „V derby jsme si pozlobili diváky, tak si je musíme udobřit,“ má olomoucký kouč další přání.

Hanákům jde zároveň o druhé místo ve skupině Východ, které zaručuje automatický postup do čtvrtfinále. Mora má před třetí Sarezou náskok jediného bodu a ve hře je ještě čtvrtý Havířov, který ztrácí sedm bodů. „Sareza s Havířovem nám šlapou na paty. Havířov máme teď doma, takže nesmíme zaváhat jako s Prostějovem. Musíme vyhrát a odrazit je dolů, abychom to druhé místo uhráli. Věřím, že to zvládneme,“ vyjádřil se olomoucký kapitán Richard Brančík.

Vedení olomouckého klubu po problémech v derby přistoupilo k preventivnímu opatření. V dnešním zápase bude uzavřena tribuna u Slovanského domu, odkud před týdnem létaly petardy. Utkání 35. kola mezi HC Olomouc a Havířovem začíná v obvyklých 17 hodin.

Program 35. kola: SO: 17.00: Kadaň – Ml. Boleslav, Ostrava – Prostějov, Beroun – Hr. Králové, Šumperk – Třebíč, Olomouc – Havířov. 17.30: Jihlava – Brno, Chomutov – Most. 18.00: Vrchlabí – Havl. Brod.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika