Zatímco Jestřábi bojují o záchranu, Mora má již téměř jistý přímý postup do čtvrtfinále, který hostům zajišťuje současné druhé místo ve skupině Východ.

Aktuální forma se ale těžko odhaduje. Prostějovští totiž v sobotním kole překvapivě vyhráli 3:2 na ledě vedoucí Komety Brno, ale Mora ostudně odevzdala všechny tři body předposlední Třebíči (1:2).

Hosté by se tak měli rehabilitovat po předchozí domácí blamáži. „Hráči už si po zápase něco vyslechli. Věřím, že v derby budeme hrát daleko lépe,“ uvedl olomoucký trenér Petr Vlk.

Jestřábi však mají o motivaci postaráno. S Třebíčí bojují o šesté místo, které znamená definitivní záchranu v soutěži. „Teď budeme do konce sezony hrát asi každý zápas klíčové utkání, pokud se chceme pokusit vyhnout baráži. V poslední době nám začala žít střídačka, začala se tvořit parta a je to určitě na té hře vidět,“ pochvaloval si po výhře v Brně Martin Janeček, asistent prostějovského trenéra.

Dosavadní vzájemná bilance obou týmů vyznívá pro olomoucké hokejisty. Mora svého regionálního soupeře dvakrát porazila 3:1 a 4:2. V posledním utkání na olomouckém ledě ale už naplno zabrali Jestřábi, kteří zvítězili 3:1.

Prostějovským se v posledních kolech daleko více daří na ledě soupeřů než doma. Jestřábi venku vyhráli pět zápasů v řadě, zatímco na vlastním stadionu v posledních třech utkáních získali pouze bod.

Zápas 40. kola první ligy mezi HK Prostějov a HC Olomouc začíná dnes v 18 hodin.

Program 40. kola:

ST: 17.30: Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod, Chomutov - Beroun, Havířov - Kometa Brno, Most - Vrchlabí. 18.00: Třebíč - Jihlava, Šumperk - Sareza Ostrava, Prostějov - Olomouc, Hradec Králové - Kadaň.