Tomu se v úvodu dařilo a v sedmi zápasech si připsal pět výher. V následném derby v Šumperku ho během druhé třetiny po čtyřech gólech vystřídal Sedlář, který pak nastoupil k dalším třem zápasům.

Od čtrnáctého kola se ale oba gólmani v základní sestavě neustále prostřídávají. „Střídáme, když se nám nezdá, že to nebylo to pravé. Potřebovali bychom, aby si jeden brankář ustálil výkonnost,“ vysvětlil olomoucký trenér Petr Fiala.

Týmu by přitom na klidu přidalo, kdyby rotace gólmanů nebyla tak častá. „Zkraje sezony chytal Žigárdy, pak ho vystřídal Sedlář. Potřebovali bychom zase jejich standardní výkony,“ přál si Fiala.

Především při zápasech na hřištích soupeřů Hanáci inkasují hodně gólů. A trenéři to nepřisuzují jen chybám v rozehrávce. „Dostáváme hodně gólů a ne za všechno může obrana,“ přiznal Fiala.

Většina týmů má přitom gólmanskou hierarchii jasně rozdělenou. Jednička chytá a dvojka čeká na svou příležitost. „Když někdo chytá suverénně, je jednička jasně daná. Když jsou ale dva gólmani vyrovnaní, tak se prostě střídají,“ dodal Fiala.