Domácí hráli několikrát vpěti proti třem. Do větších šancí se ale při těchto výhodách ani nedokázali dostat. „Velký vliv na porážku měli bídně odehrané přesilovky pět na tři, ve kterých jsme si žádnou gólovou šanci nevytvořili. Proti třem jsme přitom hráli pět nebo šest minut. To bylo rozhodující pro průběh utkání,“ posteskl si olomoucký trenér PetrFiala.

Mora přitom vdosavadním průběhu soutěže bohatě těžila zgólů vpočetní výhodě. Tým se navíc vprvoligové přestávce na tyto situace vtréninku zaměřil. „Vprvoligové přestávce jsme se přesilovkám věnovali. Hráči by tyto situace měli zvládnout lépe,“ poznamenalFiala.

Vpřesilovkách totiž chyběla rychlejší kombinace, olomoučtí hokejisté ani nevytvořili závary před prostějovskou brankou. „Zkraje sezony jsme při přesilovkách stříleli od modré, ale trefovali jsme bránu. Teď to šlo vedle a navíc zútočného pásma. Měli jsme špatné postavení při přesilovkách. Měli jsme víc hrát kolem branky. Bylo to otočené všechno naruby,“ dodalFiala.

Pro hosty bylo vítězství po přestávce nadmíru důležité. Jestřábi totiž bojují ozáchranu a potřebují každý bod. „Odvážíme si strašně důležité tři body. Dokázali jsme si, že můžeme hrát smužstvem jako je Olomouc, která má jedno znejkvalitnějších družstev vprvní lize,“ pochvaloval si prostějovský trenér Martin Janeček.

Pro vývoj zápasu byl velmi důležitý druhý gól, který padl sekundu před druhou sirénou ztrestného střílení. „Každý gól do šatny pomůže mužstvu. Pro nás byla obrovská vzpruha, že jsme zvýšili na 2:0. Měli jsme čas opřestávce se připravit na poslední dvacetiminutovku. Domácí hru otevřeli, my jsme se ale zatáhli a čekali jsme na brejky. Podařilo se nám přečíslení a dali jsme třetí gól,“ řekl Janeček.

První liga pokračuje 34.kolem již ve středu. Ve šlágru východní skupiny hostí vedoucí Kometa právě HC Olomouc.