Hanáci byli v úvodní třetině v koncovce značně efektivní a dostali se do tříbrankového vedení. „První třetinu, kterou jsme vyhráli nejvyšším rozdílem, jsme neodehráli ideálně. Z náznaku šancí jsme dali góly a na druhé straně nás Žigárdy podržel,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala k první dvacetiminutovce.

Hostující kouč Jiří Otoupalík příčinu jednoznačné porážky viděl ve slabém hráčském kádru Draků. „Přišli hráči, kteří očekávání nesplnili. Mužstvo tak posilněno nebylo. Hráčům nemůžu vytknout snahu. To je jejich hranice. Olomouc se moc nenadřela, a zvítězila 6:2,“ přiznal Otoupalík.

Od druhé třetiny se Hanáci dostávali do více vyložených šancí, ale skóre už takovým tempem nenarůstalo. „V dalším průběhu byl rozdíl mezi oběma týmy velký a šancí přibylo. Výhra mohla být výraznější. Hosté zápas trochu zapíchli,“ poznamenal k dalšímu průběhu Fiala.

Draci v derby ukázali, že v cestě za záchranou v první lize to budou mít velmi těžké. „Pokud se nám okamžitě nepodaří sehnat dva tři obránce a stejný počet hráčů do útoku, tak to bude hodně špatné,“ předpovídal Otoupalík.

Mora si tak v této sezoně na své konto připsala třetí výhru nad prvoligovým nováčkem. Při debaklu Sarezy v Jihlavě (3:9) se Hanáci zároveň vrátili na druhé místo skupiny Východ, které zajišťuje automatický postup do čtvrtfinále. „Byly to pro nás povinné body, snad se nikdo nezranil, takže utkání splnilo naše očekávání,“ stručně shrnul derby Fiala.

Olomoučtí hokejisté letošní prvoligový program zakončí na ledě Třebíče, kde se Hanákům moc nedaří. „Třebíč odehrála velmi dobré utkání v Brně. Nebude to lehký zápas, ale chceme bodovat,“ avizoval olomoucký trenér Fiala jasný cíl.