Trenéři již před začátkem slibovali, že tentokrát na soupeře vyvinou tlak od první minuty. A to se také potvrdilo. Kadaňský gólman Hanuljak si ani nesáhl na puk a v desáté minutě se nechal vystřídat. Domácí pokračovali v tlaku a v polovině zápasu již vedli 7:1.

S desítkou ale Severočechy nevyprovodili. „V první třetině jsme předváděli velice produktivní hokej. Ve druhé přestávce jsme hráče upozorňovali, že teď jedině vlastní nepozorností můžeme soupeři pomoci výsledek zkorigovat. To se potvrdilo,“ upozornil olomoucký trenér Petr Fiala.

Moru totiž vysoké vedení ukolébalo a hostům dovolila snížit na rozdíl dvou gólů. Na hru Hanáků mělo negativní vliv zařazení čtvrté pětky. „Sestavu jsme roztáhli na čtyři pětky a hráči na to asi nebyli nachystaní. To mělo možná vliv, že jsme dostali góly,“ domnívá se Fiala.

Olomouckým hokejistům se však v úvodu vyplatilo nasazení jen tří formací. „Před zápasem jsme hráčům ani o stažení sestavy neřekli. Hráči mají takovou schopnost na všechno se okamžitě vykašlat. Necháme je v tom napětí, aby se připravili tak, že budou hrát,“ vysvětlil Fiala.

Kadaň v závěru snížila na rozdíl dvou gólů a dokonce se dostala ke hře bez gólmana. Hostující trenér Miroslav Novák ale přiznal, že v úspěch nevěřil. „V poslední třetině byla koncentrace u soupeře nižší a nějaké góly jsme dali. Byl by to ale zázrak, kdybychom vyrovnali,“ dodal Novák. V dalším devatenáctém kole se olomoučtí hokejisté pokusí bodovat na ledě Havlíčkova Brodu.