„Po první třetině jsme byli k hráčům kritičtí. Dali jsme sice gól, ale soupeř hodně zlobil. Hosté měli několik příležitostí z druhé vlny. V první třetině mohlo být skóre obrácené,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Podobně úvod zápasu vnímal i havířovský kouč Jiří Režnar. „Do třetí branky to byl oboustranně kvalitní hokej. Kdybychom dali kontaktní gól, mohlo být utkání jiné,“ uvědomuje si Režnar.

Ve druhé třetině se totiž zápas zlomil ve prospěch domácích. „Od druhé třetiny se naše hra zlepšila. Když se dají góly, mužstvo se uklidní,“ měl vysvětlení Fiala. Hostující kouč svým hráčům vyčítal především druhou branku, která padla po rychlém kontru Hanáků. „Po hrubé chybě v útoku jsme dostali druhý gól,“ dodal Režnar.

V závěrečné dvacetiminutovce utkání připomínalo exhibici. Panterům došly síly a Olomoučtí si dělali, co chtěli. „Ve třetí třetině už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Olomouc nás přehrávala ve všem,“ přiznal Režnar s tím, že na některých hráčích se projevila únava z extraligových záskoků ve Vítkovicích.

Ke cti hostům ale slouží, že i za stavu 5:0 se snažili alespoň o čestný úspěch. „Samozřejmě jsme chtěli gól dát. Měli jsme šance, ale góly jsme nedali,“ dodal Režnar. Domácí trenér Fiala přiznal, že konečné skóre je zkreslující.

„Třetí třetina byla jednoznačná, ale cesta k jasnému vítězství byla trnitá. Spokojeni můžeme být s výkonem brankáři a mužstva od druhé třetiny,“ dodal.

Další domácí utkání hrají olomoučtí hokejisté již zítra, kdy v rámci 36. kola narazí na Duklu Jihlava.