Olomoučtí trenéři ve zvýšené zátěži nevidí žádný problém. „Hráči mají dostatečně natrénováno, aby to zvládli,“ tvrdí kouč Petr Fiala.

Ve dvojzápase v domácím prostředí navíc vidí výhodu. „Nemusíme nikam cestovat. Oproti tomu Most hraje dnes v Ostravě a zítra u nás,“ upozornil Fiala na program zítřejšího soupeře.

Olomoučtí hokejisté ve středu v Havlíčkově Brodě nasadili do hry jen tři pětky. Při dvou zápasech během dvou dnů se však nabízí otázka, jestli nebude zátěž rozložena na více hráčů. „Uvidíme. Od čtvrté lajny jsme si ale představovali jiné výkony,“ přiznal Fiala.

V domácím týmu bude kvůli zranění chybět útočník Martin Davídek a obránce Jiří Paška. Na turnaji čtyř s reprezentační dvacítkou je navíc útočník Radek Meidl. V olomouckém dresu by se měl poprvé představit obránce David Všetečka, který na Hanou přestoupil z Mladé Boleslavi.

„Ještě ale nejsou vyřízeny všechny papírové formality. Mělo by se to ale stihnout a Všetečka by měl hrát,“ řekl vedoucí mužstva Jaromír Píchal.

Víkendoví soupeři HC Olomouc patří ve skupině Západ do odlišných částí tabulky. Zatímco Hradci Králové patří třetí místo za suverénní dvojicí Chomutov, Mladá Boleslav, nováček z Mostu je zatím sedmý.

Obě víkendová utkání mají shodný začátek v 17 hodin.

Program 20. kola:


SO: 17.00: HC Olomouc - Hradec Králové, Kometa Brno - Havlíčkův Brod, Prostějov - Kadaň, Třebíč - Beroun, Sareza Ostrava - Most, Šumperk - Chomutov, 17.30: Havířov - Vrchlabí, Jihlava - Mladá Boleslav.

Předehrávka 22. kola:


NE: 17.00: HC Olomouc – Most.