Olomoucký trenér Petr Fiala ale návrat na příčku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále nijak nepřeceňuje. „To, jestli jsme druzí nebo třetí, není důležité. Do konce základní části zbývá moc kol. Nebudeme nijak vyskakovat, že jsme na druhém místě,“ brzdí zbytečný optimismus Fiala.

Olomoučtí hokejisté středeční derby zvládli bez větších problémů. Draci ukázali, proč jsou na posledním místě skupiny Východ. Domácí se po první třetině ujali třígólového vedení, ale přitom nepředváděli nijak oslnivý hokej. „První třetinu jsme neodehráli ideálně, přitom jsme ji vyhráli největším rozdílem,“ divil se Fiala.

V dalším průběhu se hra zlepšila a olomoučtí hokejisté se mohli rozstřílet. Větší kanonáda se ale nakonec nekonala. „Hosté to poté už trochu zapíchli, takže my jsme zápas dohrávali v naprosté pohodě. Pro nás to byly povinné body, snad se nikdo nijak ani nezranil, takže utkání splnilo naše očekávání,“ dodal Fiala.

Svůj premiérový gól v první lize zaznamenal obránce Jiří Ondrušek, který však v posledních zápasech zaskakuje na levém křídle třetího útoku. „Máme dva zraněné útočníky, další je na dvacítkách. To je celá lajna. Rozhodli jsme se proto, že Ondrušek bude hrát v útoku, a dokonce dal gól,“ pochvaloval si Fiala vydařený tah.

Mladý bek ale v útočných řadách moc dlouho nezůstane. „V útoku nastoupil ve dvou zápasech a odehrál je velmi dobře. Přesto počítáme, že bude hrát obránce. Po Novém roce by se měl vrátit na svůj post,“ dodal Fiala.

Olomoučtí hokejisté uzavřou letošní program první ligy v sobotu na ledě Třebíče.