Mora dostala v Ústí bůra, gólman Kašík střídal už po čtvrt hodině

Ústí n. L. – Ani třetí pokus na venkovních hřištích olomouckým hokejistům nevyšel. V šestém kole první ligy Mora v Ústí nad Labem 1:5 a gólman Kašík byl již v první třetině střídán.

26.9.2012 1

Ústečtí hokejisté doma porazili Olomouc 5:1.Foto: Deník/ Karel Pech

Stejně jako v duelu s Hradcem, měl i tentokrát Slovan famózní vstup do zápasu.

Už po čtyřiceti vteřinách rozjásal diváky kapitán Roubík a ve 13. minutě se prosadil Sklenička, který svým gólem vyhnal gólmana Kašíka na střídačku.

Ani jeho náhradník Halász se v kleci Hanáků nenudil, do konce prvního dějství ale udržel čisté konto.

Vstup do druhé části vyšel mnohem lépe hostům, kteří se už po půl minutě hry dočkali snížení z hole Kucharczyka.

Naděje Olomouce na dobrý výsledek ale brzy vzaly za své. Už po 28 vteřinách totiž vrátil Severočechům vedení obránce Hořava.

A aby toho nebylo málo, o tři minuty později si hostující gólman Halász vybral ve dvojnásobném oslabení slabší chvilku a srazil si za svá záda nahození Kováře.

Kohouti se v závěru druhé části oklepali z rychlých ústeckých direktů a snažili se s výsledkem něco udělat, na skvěle chytajícím Koutském si ale postupně vylámali zuby Herman s Divišem a Rác trefil jen tyč domácí branky.

V závěrečné části si už Severočeši hlídali svůj náskok a definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem v utkání nejproduktivnější Lev Jaroslav Roubík. V 55. minutě byl totiž v úniku faulován a s nařízeným trestným střílením si bez problémů poradil.

Ústečtí Lvi – Olomouc 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Laš, Poživil), 13. Sklenička (Matai, Handlovský), 21. Hořava (Boháč, Sýkora), 25. Kovář (Roubík), 55. Roubík z TS – 21. Kucharczyk (Hampl). Rozhodčí: Pešina – Úlehla, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1682.

Ústí: Koutský – L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek – R. Kovář, Roubík, Handlovský – Matai, Rod, Hess – D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák – Kloz, Daniel Boháč, Laš. Trenér: Šindel.

Olomouc: Kašík (13. Halázs) – Houdek, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Kucharczyk, Diviš, Hampl – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Kolouch, Selingr – Rác, Heža, Vodný. Trenér: Fiala a Tomajko.

Autor: Pavel Přibyl