Hosté začali dnešní utkání aktivněji, ale obrana Rebelů odolala. A tak se mohli v 5. minutě zaradovat poprvé domácí. Během 58 sekund dokonce třikrát překonali brankáře Dalibora Sedláře.

Olomoučtí trenéři si vzali oddechový čas a blamáž před svou brankou tak ukončili. Jenže ve 14. minutě Mora inkasovala počtvrté a vypadalo to s ní bledě.

V prostřední třetině se hosté snažili o zvrat, ale tutovky Čuříka ani Smejkala červené světlo za brankou nerozsvítily. To se naopak povedlo domácí ve 35. minutě a už to bylo o pět.

V závěrečné třetině se Olomouckým podařilo vsítit alespoň čestný úspěch, v 54. minutě se trefil Ostrčil.

„Zápas rozhodla první třetina. Začali jsme aktivně, ale góly první vstřelil soupeř a rozhodl. Nemyslím si, že jsme něco podcenili, ale po prvním inkasovaném gólu se nemůže mužstvo položit. Je však začátek soutěže a určitě není důvod k panice,“ řekl trenér Mory Petr Vlk.

„Souhlasím s kolegou. Olomouc nás zpočátku tlačila, ale my dali čtyři góly ze čtyř střel a rozhodli jsme. Prostě to štěstíčko, které jsme neměli v Ústí k nám přišlo. Zvláštní pochvalu zaslouží brankář Neruda, který nás podržel,“ řekl kouč domácích Petr Novák

Havlíčkův Brod – HC Olomouc 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Branky a přihrávky: 5. Endál (Dušátko), 6. Třetina (Šulc), 6. Svoboda (Borovanský, Vyhlídal), 14. Třetina (Borovanský), 35. Endál (Šulc) - 54. Ostrčil (Bartoň). Rozhodčí: Hribik - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:1. Diváci: 1100.
HC Olomouc: Sedlář - Kudělka, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň - Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Davídek, Zbořil, Sakrajda, Sršeň, Vlk, Bordowski, Žajgla. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.