„Kdyby mi před víkendem někdo řekl, že urveme tři body, bral bych to a byl bych spokojený,“ řekl trenér domácích Jaroslav Stuchlík.

Stejně jako s Libercem vyšel i v sobotu Olomouci vstup do utkání. V první třetině se dvakrát trefil Pavel Zona, na obou gólech se podílel Jakub Lehečka. Poté se již střelci střídali v pravidelných intervalech.

Na snížení Boleslavi ale Kohouti vždy dokázali odpovědět a ani jednou nepustili vedení v zápase. Trefu si připsal Stanislav Husák ve druhé a David Konečný ve třetí třetině.

V poslední třetině již Kohouti poctivě bránili a vyčkávali na rychlé brejky

„My jsme zatím kvůli absenci některých hráčů nebyli schopni hrát na čtyři formace, z toho vyplívá, že ve třetí třetině míváme míň sil, než soupeř,“ zdůraznil domácí kouč. Tým z města proslulého automobilovým průmyslem dokázal snížit na jednobrankový rozdíl až osm vteřin před koncem.

„Liberec i Mladá Boleslav byli hodně podobní soupeři, oba navíc ze špice tabulky. Štěstí, které nám chybělo v pátek se k nám trochu přiklonilo v sobotním zápase. Až se nám uzdraví zranění hráči, tak určitě půjdeme nahoru, o úspěšnosti sezony se rozhoduje v lednu a v únoru,“ dodal trenér Stuchlík.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky: 10. a 20. Zona, 31. Husák, 42. Konečný – 25. a 60. Koudela, 31. Hyka

Olomouc: Motáň (Lukáš) - Kreisel, Škůrek, Němec, Jergl, Hlídek, Kvapil, Schejbal - Kostelník, Kebza, Konečný, Plačka, Husák, Zítka, Zona, Koutský, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala. Trenér: Jaroslav Stuchlík

(spo)