Kohoutům se před domácí bitvou s Indiány, které v letoší sezoně dokázali dvakrát porazit, vrátily z marodky opory Zbyněk Irgl a Martin Vyrůbalík.

Veškerý optimismus Hanáků však zchladila hned první minuta hry, kdy se obránce Robin Staněk naivně vydal za branku napadat Milana Gulaše. Plzeňský střelec pohotově využil šance, vyjel si sám před brankáře Jana Lukáše a s přehledem otevřel skóre.

„Podařil se nám vstup, uklidnili jsme se vedoucím gólem, ale celý zápas byl ještě před námi. Bylo to úporné utkání, přelévalo se to nahoru dolů, šance byly na obou stranách,“ upozornil trenér Plzně Ladislav Čihák.

Jenže Mora jakoby si vzpomněla na nedávné domácí střelecké trápení se Spartou.

„Jedna věc je hrubá chyba, která zápas strašně ovlivnila, ale na druhou stranu jsme nevstřelili branku. To pak nemůžeme počítat s bodovým ziskem,“ věděl kouč Moták.

Jeho svěřenci nechávali vyniknout strážce plzeňské branky Dominika Frodla a když už se zdálo, že se bude schylovat k finálnímu náporu Mory, pět minut před koncem třetí třetiny přidal klíčovou druhou branku Indiánů Vojtěch Němec.

„Do téhle chvíle to bylo velice vyrovnané utkání. Podržel nás výborný brankář a stálo při nás i trošku štěstí. Olomouc odehrála dobrý zápas a klidně to mohlo skončit jinak,“ prohlásil útočník Jan Eberle, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Mory.

Záhy však přidal třetí gól Západočechů po zmatcích v olomoucké obraně Petr Kodýtek a právě Eberle z brejku pečetil na konečných 4:0 pro Plzeň.

VRÁTIT SE K POCTIVÉ HŘE

„Z naší strany byla na výborné úrovni pouze hra v oslabení. Druhý inkasovaný gól nás hodně ovlivnil,“ přiznal Moták.
Mora prohrála devět z posledních deseti utkání, ve kterých získala pouze šest bodů.

„Jak dál? Musíme se vrátit se k poctivému bojovnému hokeji, jinak budeme prohrávat o gól, nebo i o víc,“ konstatoval trenér Moták.
Kohouty nyní čeká třízápasová šňůra venkovních utkání, to nejbližší čeká Moru v pátek na ledě Mladé Boleslavi.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (D. Kindl, Jan Kovář), 55. V. Němec, 57. Kodýtek (Eberle), 59. Eberle. Rozhodčí: Úlehla, Hribik - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 3953.

Olomouc: Lukáš - Staněk, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Rutar, Vyrůbalík - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, Kolouch, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Allen, N. Jones, Kaňák, Vráblík, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, Kracík, V. Němec - Kantner, Preisinger, Pour. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, Špaček a Pejchar.