Olomoučtí trenéři hodně protočili sestavu, ani jeden útok nenechali ve stejném složení. Novou posilu z Mladé Boleslavi Pavla Musila vložili do centru třetího útoku.

Společně se svými novými spoluhráči měla ale čerstvá akvizice Hanáků co dělat, aby Vítkovicím stíhali. Hosté měli lepší pohyb a přesnější kombinaci. Hnala je i velmi početná skupina fanoušků, která se na utkání vymódila modrými čepicemi a následně i bílými pláštěnkami.

Kohouti pak začali hru srovnávat. Kombinace jim sice vázla, ale tvrdost oproti utkání se Spartou nechyběla.

Ve druhé části měli Hanáci herně trochu navrch, ale pořád se ne a ne prosadit, přitom šance Klimka či Irgla po gólech volaly. Ve 31. minutě už se plecharéna konečně rozburácela – poprvé od utkání s Kometou Brno z 12. října.

Trefil se čekatel Marek Hecl, který na brankovišti doklepl Tomečkovu šanci a zapsal za Moru první soutěžní gól. Obrovská úleva na něm byla vidět.

DRUHÝ GÓL, NOSÍTKA A ODVETA

Zanedlouho slavili Olomoučtí podruhé. Burian přiklepl puk Irglovi, který se zjevil před brankářem Svobodou zcela sám a nemýlil se.

Navýšení olomouckého vedení ale předcházel Strapáčův úder hokejkou do obličeje Černého, který se poté ještě dlouho z ledu nezvedal. Nakonec hrací plochu opouštěl na nosítkách.

Sotva se pak hodilo buly, měli hostí nachystanou odvetu. Lakatoš shodil rukavice a vyzval Strapáče na pěstní souboj. Už tak soubojů plné moravské derby dostalo ještě větší grády.

TŘI GÓLY VÍTKOVIC BĚHEM DVOU MINUT

Domácí hokejisté dlouho drželi svůj dvoubrankový náskok i ve třetí části. Jenže pak se věci během několika chvil otočily o 180 stupňů.

Vítkovice zásluhou obránců Bodáka a Gregorce během 42 vteřiny vyrovnaly a o necelé dvě minuty později se v přesilovce díky Balážovi dokonce dostaly do vedení.

Olomoucký zimní stadion zkoprněl. Ale jen na moment. Zpátky na nohy ho dostal dobrou prací brankovišti František Skladaný, který po pouhých 14 vteřinách srovnal.

Zápas nakonec dospěl za stavu 3:3 do prodloužení, kde pro hosty rozhodl hezkou akcí Stránský.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 3:4 po prodloužení (0:0, 2:0, 1:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Hecl (V. Tomeček), 37. Irgl (Burian, Vyrůbalík), 56. Skladaný (Škůrek, Olesz) – 54. Bodák (Trška, Mallet), 54. Gregorc (O. Roman, Lakatoš), 56. Baláž (O. Roman, Schleiss), 65. Š. Stránský. Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 6:4, navíc Lakatoš (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 4481.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, P. Musil, V. Tomeček – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, Handl, Bambula. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: Mi. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Černý, Bodák – Lakatoš, O. Roman, Schleiss – Mallet, Š. Stránský, P. Zdráhal – E. Němec, Vopelka, Baláž – Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.