„Z domácích zápasů jsme chtěli urvat víc. Určitě nebudeme sklánět hlavu a říkat, že máme deku,“ reagoval na poslední dvě porážky olomoucký trenér Jan Tomajko.

Berani se po výhře odrazili z posledního místa.

„Jsme šťastní, že jsme vyhráli v prodloužení,“ oddechl si zlínský trenér Robert Svoboda.

Začátek zápasu se Moře vůbec nepovedl. Dvě přečíslení ještě hosté neproměnili, ale vzápětí byl úspěšný Roberts Bukarts. „Do utkání jsme vstoupili dobře,“ pochvaloval si Robert Svoboda.

Hanáci se oklepali a dočkali se vyrovnání, když se v přesilovce trefil Laš. Kohouti navíc skóre otočili. Přečíslení dvou na jednoho ještě gólově nazakončil Eberle, ale Burian už byl úspěšný.

V polovině zápasu mohla Mora přidat třetí gól. Skladaný však neproměnil brejk a Laš v přesilovce puk neusměrnil do odkryté branky.
Poté ševci dostali příležitost dvojnásobné přesilovky, kterou odehráli hodně mizerně.

„Přesilovku jsme odehráli bez jakéhokoliv zakončení,“ divil se Robert Svoboda.

Jenže obrat přišel na začátku třetí třetiny. Během minuty s trefili Kubiš a Roberts Bukarts. Situace hodně připomínala páteční zápas Hradcem.

„Bylo to jako přes kopírák. Nemělo by se nám to stávat. Objevují se výpadky, které by neměly nastat. Potom to musíme dohánět,“ konstatoval Jan Tomajko.

Ostřížek dokázal vyrovnat, ale další olomoucké šance zůstaly neproměněny. Rozhodovalo prodloužení, které po 49 sekuindách ukončil Honejsek.

„Špatné začátky první a třetí třetiny nás stály o bod víc,“ dodal Jan Tomajko.

HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 3:4 pp (2:1, 0:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Laš, 10. Burian (Vlach, Eberle), 51. Ostřížek (Ondrušek) – 3. Roberts Bukarts (Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 61. Honejsek (Šťastný).

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Zíka, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4565.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Buc, Knotek, Laš – Eberle, Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka, Valenta – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Ondráček, Sedláček, Veselý – Okál, Popelka, Kubiš – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.