„Je to pro nás povzbuzení do dalších zápasů, protože jsme v posledních utkáních měli ve třetích třetinách obrovské problémy a ztráceli jsme zápasy v závěrečných pěti šesti minutách. Tentokrát jsme ale koncovku sehráli opravdu dobře," pochvaloval si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Kohouti sice vyhráli čtyřbrankovým rozdílem, pro hosty však konečný výsledek vyznívá hodně nespravedlivě.

„Výsledek je až příliš krutý na to, jak vypadal průběh zápasu," posteskl si jihlavský kouč Petr Vlk.

Od začátku byl zápas vyrovnaný a gólmani na obou stranách drželi střelce dlouho v šachu.

Nejprve se do zakončení prodral Selingr, ale mířil jen do betonů Ritticha. Poté proti Hodkovi výborně zasáhl Kašík, jenž měl i štěstí, když Filip z dorážky netrefil branku. Olomoucký brankář však už musel zasahovat při nájezdu Jeslínka. Těsně před přestávkou navíc Maliník mířil jen do Kašíka.

Ve druhé třetině byla nejprve rána Lhotského z nadějné pozice zblokována a na druhé straně Kašík zlikvidoval nájezd Jeslínka.

Domácí se postupně dostávali do velkého tlaku a těsně před druhou sirénou se dočkali. Po ose Kotvan – Kucharczyk – Dopita posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky. Pro Dopitu to byl první gól v této sezoně.

Na začátku třetího dějství se nejprve Selingrova střela otřela o tyč. Poté Švaňhal netrefil prázdnou branku. Kohouti však druhý gól přidali v přesilovce, kdy ránu Janáčka do sítě usměrnil Vodný.

„Zlomil nás faul, po kterém jsem byl přesvědčený, že budeme hrát přesilovku. Bylo to ale odpískáno obráceně," řekl Vlk.

Za dalších 41 sekund se při signalizované výhodě trefil Rác a bylo hotovo. Dílo jihlavské zkázy při vlastním oslabení osm sekund před koncem dokonal Bartoň.

„Třetí třetinu jsme odehráli výborně. Jihlavu jsme nepustili skoro do žádné šance," pochvaloval si Tomajko.

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 40. Dopita (Kucharczyk, Kotvan), 55. Vodný (Janáček, Lhotský), 56. Rác (Švaňhal), 60. Bartoň.

Rozhodčí: Čech, Jeřábek – Kašík, Rychlý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1079.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Rašner, Lhotský, Staněk, Kotvan, Valenta, Janáček – Kucsera, Řípa, Herman – Kucharczyk, Dopita, Hampl – Kolouch, Diviš, Selingr – Rác, Ministr, Vodný – Švaňhal. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Ficenc, Podlipnik, Dobrovolný, Zadražil, Drtina, Štebih, Kolda – Hodek, Velecký, Maliník – Zeman, Hubáček, Malec – Jeslínek, Filip, Prokš – Pekárek, Polcar, Krupka – Pometlo. Trenér: Petr Vlk.