Poté však přišlo vítězství 3:2 nad poslední Chrudimí po samostatných nájezdech, překvapivá porážka 4:5 s Třebíčí a středeční výhra 2:1 v prodloužení nad Berounem. Oproti tomu Kohouti venku z posledních tří zápasů vytěžili šest bodů a v Litoměřicích (5:0) a Havlíčkově Brodě (6:3) se na své poměry nebývale rozstříleli.

V čem je tedy problém?

„Doma hrajeme pořád do plných a venku je to přece jen něco jiného. Budeme se snažit, abychom góly dávali doma. Věnujeme se tomu na tréninku a věříme, že to přinese ovoce,“ doufá olomoucký trenér Jan Tomajko.

Střelecké trápení jen potvrdil středeční zápas s Berounem. Mora soupeře přestřílela 51:25. V normální hrací době Kohouti dali jediný gól a ten ještě nepadl ani ze hry. Pekr byl úspěšný z trestného střílení. „Měli jsme spoustu střel a šancí, ale bohužel jsme nedávali branky. Hráčům ale nemůžeme nic vytknout,“ řekl Tomajko.

Jako již poněkolikáté si tak hosté i přes minimální aktivitu odvezli bodový zisk.

„Na konci druhé třetiny jsme se štěstím vyrovnali. S bodem jsme spokojeni, i když jsme měli v závěru pár šancí,“ musel přiznat berounský trenér Jiří Doležal.