Uplynulo 62 sekund a Dukla se radovala z úvodního gólu. Hosté se totiž dostali do nájezdu dvou na jednoho, který zužitkoval Hodek. Při dalším jihlavském přečíslení se navíc vyznamenal Žigárdy.

Domácí ještě do přestávky vyrovnali. V přesilovce našel Řípa před brankou Brančíka, který prostřelil Řehoře.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se střelou z úhlu prosadil Černý. V polovině utkání navíc Koma bombou orazítkoval břevno a na začátku třetí dvacetiminutovky Pekr trefil jen tyč.

Při jihlavské přesilovce nejprve Žigárdy zneškodnil nájezd Hodka. O půl minuty později však Koma na obranné modré nesmyslně přihrával Ondruškovi, puk získal Jeslínek, který brejk proměnil.

„Inkasovali jsme po fatální chybě,“ litoval olomoucký trenér Petr Fiala.

Do konce normální hrací doby už se skóre neměnilo, když Pekrovi puk před brankou přeskočil čepel hole a na druhé straně zasahoval Žigárdy.

Když v prodloužení domácí přečkali oslabení, rozhodovaly samostatné nájezdy. V úvodních dvou sériích nikdo neuspěl. Ve třetí se však trefil Padělek a naopak Brančík neuspěl.

„Utkání bylo vyrovnané, a tak jsme za dva body rádi,“ hodnotil jihlavský kouč Petr Vlk.

HC Olomouc – Dukla Jihlava 2:3 SN

Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 13. Brančík (Řípa, Černý), 21. Černý (Ministr) – 2. Hodek (Bakus), 48. Jeslínek (Čachotský, Padělek), rozh. náj. Padělek. Rozhodčí: Smitka – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 902.

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Janáček, Vyrůbalík, Bartoň, Koma, Ondrušek, Bořuta – Kucharczyk, Ministr, Polodna – Černý, Brančík, Řípa – Pekr, Záhorovský, Zbořil – Smejkal, Domin, Haluza.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Suchý, Ficenc, Kaláb, Malena, Dobrovolný, Staněk P., Zelený, Posmyk – Čachotský, Bakus, Hodek – Škumát, Bezděk, Jeslínek – Krupka, Padělek, Pitule – Hollý, Man.