Na nejdelší časové období spojil svou budoucnost s kohoutím týmem útočník Lukáš Nahodil, který bude na Hané pokračovat v následujících třech sezonách. Dvaatřicetiletý odchovanec Třebíče se od svého příchodu z Komety Brno v říjnu 2018 postupně zařadil mezi hlavní opory týmu.

Po životním ročníku 2019/20, v němž nasbíral 35 bodů, se mu docela dařilo i v nedávno skončené sezoně. Odehrál všech 52 zápasů a dokázal v nich zaznamenat 25 bodů. V týmové produktivitě skončil druhý, tři body za prvním Janem Káňou.

Obránce David Škůrek se už těší na svou jubilejní desátou sezonu v dresu HC Olomouc. A pokud se nestane nic nepředpokládaného, zapíše určitě i jedenáctou. S celkem, který ho hokejově vychoval, totiž prodloužil smlouvu o další dva roky.

V sezoně 2020/21 odehrál 36 utkání, připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence, ale bohužel pro něj také 16 záporných bodů v tabulce plus/minus.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Fotbalové střípky Davida Kobylíka: Mistr korunován. Kdy zazvoní Guľovi umíráček?

Odchovancem olomouckého klubu je také 27letý brankář Jan Lukáš, který toho ale oproti svému stejně starému parťákovi Škůrkovi, má za sebou už daleko více. Zkusil si angažmá v pražském Lvu, který hrál KHL, vyhrál titul se slovenskou Banskou Bystricou, Znojmu pomohl ke stříbru v EBEL a v extralize si kromě Olomouce vyzkoušel také působení ve Spartě a Mladé Boleslavi.

Do svého rodného města se vrátil před ročníkem 2018/19 a od té doby tvoří brankářský tandem s Branislavem Konrádem. A bude tak tomu i nadále, na Hané totiž podepsal ročník kontrakt, který navíc zahrnuje opci na další sezonu. V uplynulém ročníku nastoupil do 20 zápasů základní části, v play-off ho Konrád do kasy nepustil.

„Podařilo se nám udržet další hráče, kteří podepsali delší smlouvy. Jsme za to moc rádi. Jsou to kluci, kteří jsou v Olomouci zvyklí. A je to další kamínek do mozaiky skládání mužstva na příští sezónu,“ zmínil pro web Mory její generální manažer Erik Fürst.