„Všichni tři hráči zapadají do naší koncepce,“ řekl pro webové stránky Mory její trenér Zdeněk Moták.

Pětatřicetiletý Olesz, který má za sebou 365 zápasů v NHL, načne v Olomouci již třetí sezonu. „Rosťa Olesz je zkušený hráč, kterému skvěle vyšlo play-off, v němž patřil k našim nejlepším hráčům,“ uvedl Moták.

V minulém ročníku si Olesz během základní části připsal 15 bodů, v play-off zapsal tři. Ve své první sezoně za Kohouty zaznamenal 19 bodů. Na Hané prodloužil o jeden rok.

Kucsera přiložil pero ke smlouvě, která mu zajistí budoucnost v Olomouci na další dvě sezony. Dres Mory moc dobře zná už z působení v první lize a v minulé sezoně si nevedl zle. V 35 duelech si připsal 17 bodů.

„Lukáš Kucsera si také svoje odvedl, ačkoli bohužel velkou část sezony promarodil a svoji kvalitu nemohl ukázat na sto procent,“ řekl Moták.

V případě Alexe Rašnera se potvrdily spekulace z posledních dní. Mezi Kohouty se vracel už před sezonou 2019/20, místo si tehdy ale nevybojoval. Stal se klíčovým obráncem prvoligového Havířova, kde v 33 duelech získal 14 bodů (5+9).

Už v prosinci nakoukl zpátky do extraligového kádru Mory, aby pak odehrál celé letošní play-off. A v něm spolehlivými výkony překvapil.

„Před play-off jsme ho brali z Havířova jako výpomoc, a svými výkony si u nás řekl o novou smlouvu,“ uvedl Moták. Rašnerova smlouva je na rok, ale obsahuje roční opci.

Brzy by měla Mora oznámit příchod obránce Dalibora Řezníčka, který doposud hájil barvy Zlína.