„Někteří hráči se po celou přípravu potýkali se zdravotními problémy a trénovali individuálně. Měli by být ale 
v pořádku při zahájení tréninků na ledě," avizuje olomoucký trenér Petr Fiala.

Vážnější situace je však 
u dvou útočníků Pavla Selingra a Michala Vodného.

„Selingr doléčuje operované rameno. Na začátku přípravy se navíc ukázalo, že má Vodný problémy s předním křížovým vazem a musel neočekávaně na operaci. Ti dva nám na ledě budou v úvodu chybět," konstatoval kouč.

Posily v přípravě

Letní přípravu absolvovalo i několik nových posil jako Pavel Patera, Jiří Trvaj, Martin Vyrůbalík nebo slovenský reprezentant Peter Zuzin.

„Posílení je adekvátní našim možnostem. Co se týče Pavla Patery, tak to je nad očekávání. V kabině jsme neměli takovou osobnost. Jsem přesvědčen, že Pavel bude tohle splňovat," vyzdvihl Fiala příchod velezkušeného útočníka s reprezentačními zkušenostmi.

Herní příprava začne ve druhé polovině července a vedení klubu bude hledat ideální kádr. Do týmu se tak připojí i hráči na zkoušku.

„Nevím, kteří hráči na to budou mít a kteří ne. Proto se nebráníme příchodu hráčů na zkoušku. Jedná se o hokejisty, kteří už hráli nejvyšší soutěž u nás nebo na Slovensku," řekl Fiala na adresu testovaných hráčů.

Kohouti sice úspěšně prošli baráží, ale trenér upozorňuje, že dlouhodobá soutěž je úplně o něčem jiném.

„V baráži jsme byli úžasně obětaví, ale na to nemůžete spoléhat ve dvaapadesáti kolech. Navíc oba extraligoví soupeři hráli pod své možnosti. Budeme muset být hokejově kvalitnější," uvědomuje si Fiala.

Nejvyšší soutěž tak prověří nynější kádr.

„Ukáže se, jestli ti hráči jsou schopni posunout někam dál, nebo to byl jejich výkonnostní vrchol. Nepochybuji, že hráči, kteří ještě extraligu nehráli, dokáží, že na ni mají. Kdybychom už etraligu dva roky hráli, tak nás není tolik v tréninku," odůvodnil současný početný kádr.

Fiala o vrtkavé fanouškovské přízni

Trenér Petr Fiala v září 
v Olomouci začne svou osmou sezonu. Poprvé však bude extraligová.

„Už před třemi lety se začalo ukazovat, že mužstvo má svůj styl. Od loňského prosince jsem z toho začal být nervózní, když jsem přemýšlel, kam bychom to mohli dotáhnout," přiznal Fiala.

Zároveň je připravený na to, že hokejové nadšení fanoušků se může rázem otočit.

„Fanouškovská přízeň je hrozně vrtkavá. S hráči jsme už o tom mluvili, aby na to byli nachystaní," uvědomuje si trenér.

Postup do extraligy vnímá velmi pozitivně. „Pro klub je to dobře. Nalákají se sponzoři, hráči se prezentují v extralize. Spousta hráčů by na to měla, ale extraligové kluby za ně peníze nedají," dodal Fiala.