Jeho rána z příklepu skončila v síti gólmana Maláče. Rychlonohý bruslař pak individuální akcí připravil i trefu pro Bouze. Po dlouhé době zažil člen čtvrté lajny produktivní večer.

Rozhovor


* Konečně jste prolomil střeleckou smůlu.

No, dlouho jsem nedal gól. Počítal jsem to před zápasem, a vyšly mi asi dva měsíce. Ale zaplať pán bůh, že to tam padlo.

* Věřil jste vůbec té střele? Brankáře Maláče viditelně zaskočila.

V první řadě byla vůbec dobrá práce vzadu, kde jsme puk udrželi. Já jsem jen vyvezl puk ze třetiny, viděl jsem, že kluci jsou daleko za mnou. Jel jsem sám na beka, který odstoupil hodně hluboko do třetiny. Říkal jsem si, že střelu nemám špatnou, zkusil jsem to tam poslat a naštěstí to propadlo.

* Zdálo se, že rozhodčí nasadil až příliš úzkostlivý metr, měli jste na ledě stejný pocit?

Já si myslím, že oba dva mančafty nemohou říct na rozhodčího ani slovo, protože pískal stejným metrem na obě strany. I když někdy jim povolil i hru v šesti, ale to se občas stává. Trenéři nás upozorňovali, ať se vyhneme hře hokejkou. Zkušení hráči Komety vědí, co mají dělat, když ji na sobě ucítí - spadnou. Rozhodčí tomu může podlehnout.

* Jak moc jste vnímali důležitost zápasu, měli jste v hlavách vidinu prvního místa?

Tak určitě se na to každý těšil. V médiích se říkalo, že to bude svátek hokeje . Že po letech přijde hodně lidí a bude se hrát o první místo v tabulce. Ale já si myslím, že se šlo do zápasu jako do kteréhokoliv jiného. Připravovali jsme se na to všichni stejně.

* Teď musím oponovat. S Třebíčí jste zdaleka do toho nešli ve stejném nasazení jako s Kometou.


(usměje se) Ono je to těžké říct. Myslím si, že naše hra se přizpůsobuje od toho, co nám soupeř dovolí. S Třebíčí se nám nepovedla první třetina, od toho se bohužel odvíjel celý zápas. V posledních deseti minutách jsme to zkusili zvrátit, nevyšlo to. Ale celou sezonu odvádíme doma atraktivní hokej s dobrými výkony. Holt se nám ten jeden zápas nevyvedl. Myslím, že jsme si výkonem s Kometou a vítězstvím před tolika lidmi diváky určitě udobřili. Jsme první!

* Atmosféra byla úžasná, i když z větší části především díky fanouškům z Brna. V hledišti měli hosté převahu. Vnímali jste vůbec výhodu domácího prostředí?

No, zas takovou převahu neměli. Možná v tom, že jsou dobře sladění, že mají chorály a křičí spolu, to tak vypadalo. Ale když jsme dali vyrovnávací gól, začali fandit všichni olomoučtí fanoušci, a myslím, že to bylo v hledišti vyrovnané. Atmosféra byla nepopsatelná. Fantastická!

* Po rozpadu loňské formace s Bordowskim a Zbořilem jste se herně trochu hledal. Co pro vás znamenají dva kanadské body?

Musím pořád pracovat dál stejně. Poslední zápasy nebyly z mé strany špatné. Musím bojovat, hrát pro mančaft, vybojovat nějaké kotouče. To, že získám bod navíc, je jen dobře. Po nemoci to nebylo ono. Nemohl jsem se do toho dostat. Ale jsem hlavně rád, že se daří mančaftu. Loňská sezona je zapomenuta, teď si to momentálně všichni užíváme.

Jan Dočkal