Oba české týmy sice patří ve skupině Západ do odlišných pater tabulky, zápasy byly ale hodně podobné. Hlavně při tradičních olomouckých výpadcích. Proti Hradci se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec rozhodly zbytečné chyby domácích. „Soupeř s chybami uměl výborně naložit. Kolem brankoviště byl důraznější,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Oproti tomu v nedělním duelu si Hanáci dlouho s nováčkem pohrávali a v polovině vedli 3:0. „Pak kluci mysleli, že hostující celek si další góly dá sám. Hráli jsme hrozně laxně,“ řekl Fiala ke snížení na 3:2.

V závěrečné dvacetiminutovce ale už domácí měli hru opět pod kontrolou a nedovolili soupeři vyrovnat. „V poslední třetině měli hosté jednu šanci, naopak my jsme si jich vytvořili daleko víc. Kdybychom byli šikovnější v koncovce, nemuseli jsme se o výsledek strachovat do poslední vteřiny. Závěr jsme ale odehráli dobře, daleko od naší brány,“ hodnotil Fiala.

Olomoučtí hokejisté si o víkendu vyzkoušeli zátěž, která je obvyklá v play-off, kdy mezi zápasy nejsou přestávky. Domácí trenéři plánovali, že zátěž rozloží na více hráčů, což se ale nakonec nepodařilo. „Proti Hradci jsme fakticky hráli na tři pětky a vývoj zápasu s Mostem zase zapříčinil, že jsme od půlky zápasu hráli na tři pětky. Někteří hráči toho mají plné zuby. Ale aspoň si to osahali,“ poznamenal Fiala.

Problémy s fyzičkou ale nijak znát nebyly. „S výkonností jsme problémy neměli. Máme jen tři body, chtěli jsme jich víc, ale jinak jsme spokojeni,“ uvedl olomoucký kouč.
V nedělním utkání se navíc musela měnit sestava. Už v první třetině odstoupil Tomáš Sršeň, krvavé zranění na čas vyřadilo i Jakuba Bartoně.

„Tomáš si stěžoval, že se mu po úderu na bradu motá hlava. Musím říct, že nevím, kdy se mu to stalo. Kuba byl čistě dohraný, ale rozřízl si obočí. Doktor mu to šil. Kuba zápas dohrál velice solidně. Doktor měl víc práce,“ poznamenal Fiala.