Již v sobotu Hanáci v rámci čtvrtého kola zajíždí do Chrudimi. Na ledě prvoligového nováčka se budou snažit navázat na středeční výhru 3:2 po samostatných nájezdech nad Kometou Brno.

„Věřím, že kluci pochopili, že jen důsledností a prací se dostanou k dalším bodům,“ doufá olomoucký trenér Petr Vlk, že zaváhání proti Mostu a Havlíčkovu Brodu se již nebude opakovat.

Sobotním zápasem začíná prvoligovým týmům náročný program. Páté kolo je na programu již v pondělí a šesté ve středu. Hokejisté tak odehrají tři zápasy v pěti dnech.

„Nebude to jednoduché odehrát tři zápasy takhle narychlo. Soupeři to mají stejné a my se s tím musíme vyrovnat,“ řekl Vlk.

Středeční derby s Kometou navíc naznačilo, že by Mora mohla být z nejhoršího venku.

„Určitě se budeme zlepšovat. Neviděl bych to černě. Je začátek sezony a soutěž je hodně dlouhá,“ věří olomoucký tahoun Milan Ministr v lepší výsledky.

Chrudim je sice prvoligovým nováčkem, ve svém kádru má však řadu hráčů se zkušenostmi z extraligových Pardubic. V útoku nastupují Tomáš Martinec, David Pospíšil nebo Marek Zadina. Proti Moře navíc nastoupí bývalý kapitán Michal Šafařík.

Východočeský klub v dosavadních třech kolech první ligy nasbíral tři body za výhru nad Kadaní 4:1. Ze zápasů v Benátkách (2:5) a v Ústí (1:3) však Chrudim vyšla naprázdno.

Po sobotním utkání se Mora na domácím stadionu představí již v pondělí, kdy hostí Hradec Králové, se kterým se Hanákům v přípravě nedařilo.

Program 4. kola první ligy: 17.00: Třebíč – Havlíčkův Brod, Kometa Brno – Most, Havířov – Poruba, Chomutov – Kadaň. 17.30: Jihlava – Beroun, Chrudim – Olomouc. 18.00: Vrchlabí – Benátky nad Jizerou.