Hostům veškerá taktika padla v úvodu utkání. Na začátku 5. minuty Žigárdy za svá záda pustil druhý puk a favorit byl na koni. „Na ukazateli času bylo 4.10 a my jsme dostali už dva góly. Stalo se přesně to, čeho jsme se chtěli vyvarovat. Doplatili jsme na nezodpovědnost jednotlivců,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Mora již několikrát na severu Čech utrpěla debakl, ve středu se ale nakonec žádný brankostroj nekonal. „Během zápasu se naše hra postupně zlepšila, ale na vyrovnání to nestačilo,“ přiznal Fiala.

Hostům bleskla naděje tři minuty před koncem, když za stavu 3:1 hráli téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. „Tuhle situaci jsme ale neodehráli dobře. Už chyběla síla hráčům, kteří na přesilovky chodí. Hlavně jsme netrefovali branku. Utkání se ale lámalo dřív,“ poznamenal Fiala.

Utkání patnáctého kola zároveň nabídlo konfrontaci vedoucího týmu skupiny Západ s předním celkem skupiny Východ. „Čtvrtý gól padl pár sekund před koncem. Prohra 3:1 nevypadá nijak hrozivě,“ dodal Fiala.

Chomutov by totiž se svým bodovým ziskem vedl celou první ligu bez rozdělení na dvě části. „Domácí ukázali, že nevedou pro nic za nic. Kostra týmu je dlouhodobě pohromadě. Tým je hlavně v obraně velmi silný. Brankář Horčička patří k nejlepším v první lize,“ chválil olomoucký kouč soupeře.

Po měření sil s lídrem skupiny Západ zítra na domácím ledě olomoučtí hokejisté narazí na zcela jiného soupeře. Berounští Medvědi jsou na posledním místě mezi českými týmy.