Olomouckým hokejistům se v Chomutově dlouhodobě nedaří a včerejší utkání nebylo výjimkou. Domácí šli rychle do vedení, když už ve čtvrté minutě našel Havlůj rozjetého Freiberga a ten překonal Žigardyho. Navíc vzápětí fauloval Bartoň a v přesilovce přidal druhou branku Kolda. Ani v dalších minutách domácí nepolevili a šance hostů držel vytížený Žigardy.

Ve druhé třetině Mora vyrovnala hru a nemuselo být jen u ní. Blíž k bodům totiž posunula Moru ve druhé části souhra Ministra s Křížem, kdy druhý jmenovaný v polovině utkání bez přípravy snížil na 2:1. Jenže ještě než se mohli do soupeře pořádně zakousnout fauly a hrou v oslabení si podřízli vlastní větev. Chvíli po brance Kříže totiž dostal trest Brodowski a domácí opět z přesilovky zvýšili po dorážce Ťupy na 3:1.

Ve třetí části vrhla Olomouc vše do útoku, za stavu 3:1 tři minuty před koncem hrála dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale nevyužila ji. Naopak v posledních sekundách upravil nejlepší hráč zápasu Freiberg svým druhým gólem na konečných 4:1. „Chomutov potvrdil, proč je zatím nejlepším týmem první ligy. Ve třetí třetině jsme bojovali o remízu, ale celkově jsme doplatili na fauly,“ litoval vedoucí mužstva Jaromír Píchal.

KLH Chomutov – HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 4. Freiberg, 5. Kolda, 31. Ťupa, 60: Freiberg - 29. Kříž. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:6, navíc Šíp (Chomutov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1570.
HCO: Žigardy - Kříž, Ondrušek, Bartoň, Vyrůbalík, Paška, Janáček, Koktan - Bouz, Ministr, Smejkal - Žajgla, Brančík, Meidl - Bordowski, Čuřík, Zbořil - Janečka, Sršeň, Knebl. Trenéři: Fiala a Vlk.