V první třetině přitom Mora silného soupeře absolutně přejela a mohla hostům naložit i větší než dvoubrankový příděl.

„První třetina byla povedená. Dali jsme dva góly, ale vypracovali jsme si i další vyložené šance,“ upozornil olomoucký trenér Petr Vlk na neproměněné příležitosti.

Po přestávce však hosté hru vyrovnali a postupně přebrali aktivitu. Výsledkem bylo otočení skóre na 2:3.

„Po přestávce se potvrdilo, že hosté zvýší aktivitu. Dostali jsme rychle tři góly, ale v daný okamžik jsme si to zasloužili. Začali jsme být pasivní,“ řekl Vlk.

„Utkání se lámalo ve druhé třetině. Za stavu 3:2 jsme neproměnili tři šance a dostali jsme lacinou vyrovnávací branku. Nechtěl bych z gólu vynit Lundella, protože v první třetině nás ochránil od většího přídělu,“ uvedl chomutovský kouč Martin Pešout.

Po vyrovnání navíc Hanáci začali tlačit a snažili se utkání dovést do vítězného konce ještě v normální hrací době. Severočeši si dokonce dvě minuty před koncem vybrali oddechový čas.

„Zdálo se mi, že poslední tři čtyři minuty se hrálo neustále nahoru dolů. Chtěl jsem to uklidnit, takže jsem si vzal time,“ vysvětloval Pešout.

Také v prodloužení měli domácí převahu, ale zápas se nakonec rozhodoval v penaltovém rozstřelu. Rozhodnutí padlo až v šesté sérii, v níž po dvou neúspěšných pokusech Ministra nahradil Smejkal.

„Ministrovi jsme věřili i po neproměněném nájezdu, že rozhodne. Na šestý jsme určili Filipa Smejkala a vyplatilo se,“ poznamenal Vlk. „Penalty už představovaly loterii,“ dodal Pešout.

Oba trenéři se shodli, že utkání nabídlo atraktivní podívanou, která se nedá vůbec porovnávat se zápasy s outsidery.

„Chomutov chce hrát hokej a utkání je otevřené na obě strany. Pro diváky je zápas atraktivnější než nějaká zákopová válka. Soupeř chtěl hrát hokej, a proto bylo utkání zajímavé,“ uvedl Vlk.

Olomoučtí hokejisté tak ze dvou zápasů s Chomutovem vytěžili již pět bodů.

„Samozřejmě, že jsme rádi za pět bodů z utkání s Chomutovem. Ale raději bychom měli šest bodů s Mostem. Taková utkání stojí velké množství sil a navíc po nich nepřijde pohoda. Je to hezké, ale v žádném případě to nepřeceňujeme,“ mírnil olomoucký kouč optimismus.

Moru nyní čeká série tří zápasů na soupeřových hřištích. Již ve středu v rámci 22. kola Hanáci hrají ve Vrchlabí.