„Je velká škoda, že naše formace nedokázala vstřelit více branek, měli jsme tam obrovské příležitosti, ale nepodařilo se nám to protlačit do branky,“ řekl olomoucký centr po utkání. I tak si ale každý člen prvního útoku připsal branku a na stadionu se mohlo po zápase slavit.

Jaké jsou vaše bezprostřední pocity po tak vypjatém utkání?
Mám radost z domácího vítězství před našimi fanoušky. Sice až na nájezdy, ale pro nás to jsou velice důležité a cenné body s tak silným soupeřem. Chomutov patři do té čtveřice nejlepších týmů ligy, takže je to pro nás úspěch.

Hnalo vás dopředu vědomí, že jste dokázali Chomutov porazit i na jejich ledě?
Přesně tak, sice jsme ve druhé třetině dostali tři branky v krátkém sledu, ale řekli jsme si, že jsem to zvládli i na jejich ledě a že na ně máme. Povedlo se nám vstřelit třetí branku a dotáhnout zápas v nájezdech do vítězného konce.

Vstup do utkání vyšel znamenitě, vaše první formace dala rychlou branku. Byli jste na zápas hodně nažhaveni?
Začátek nám opravdu vyšel. Hosté nás asi ze začátku trochu podcenili, ale naše lajna si před zápasem řekla, že budeme hodně aktivní, protože v momentě, kdy se takovému soupeři nabídne hodně prostrou je zle. Oni jsou šikovní hráči, silní na puku, tak jsem to zkusili aktivně a vyšlo to.

Druhá třetina ale vyzněla pro hosty jasně 3:0, dá se to nazvat výbuchem?
No výbuch…Měli jsme výhodu přesilové hry, následně dvě dobré šance naší pětky měl Řepa (Jiří Řípa, pozn. red.) a já jsem měl jednu nadějnou dorážku. Šance jsme nevyužili, naopak Chomutov se v přesilovkách chytil. Troufám si říct, že soupeř nehrál nějaký velký hokej a že by nás vyloženě přebruslil. Jim obrovsky pomohly přesilovky, které je vrátily do zápasu.

Při nájezdech jste nejdříve skóroval, ale poté vás finský brankář Lundell dvakrát vychytal, víte v čem byla chyba?
První nájezd jsem zvládl, ale ve druhém jsem měl asi mířit mezi nohy. Tam měl gólman Lundell dost místa, když se rozklekl, ale chtěl jsem to prostřelit a nevyšlo to. Ten třetí prakticky to samé, mířil jsem směrem na lapačku. Tam když se podaří trefit, je to dobré, bohužel to nevyšlo.

Na poslední nájezd jste tedy raději pustil Filipa Smejkala?
Ne, to určují trenéři.Vyšlo to, je to v pořádku (smích).

A kdyby trenéři určili opět vás?
Jel bych určitě.

Diváci utvořili krásnou zápasovou kulisu, byli pro vás v rozhodujících momentech tím často zmiňovaným šestým hráčem?
Máte pravdu, za to jim moc děkujeme. Kéž by chodili v takovém počtu i nadále, samozřejmě se nám jinak hraje, když nás povzbuzuje větší počet diváků. Byla to příjemná kulisa.

PODÍVEJTE SE: VIDEO A FOTO ze zápasu + komentář trenérů

Miroslav Mazal