Domácí na ambiciózní tým vlétli a hned po 29 sekundách Řípa dorazil Ministrovu střelu. Hanáci pokračovali v tlaku a chomutovský gólman Lundell se měl co otáčet. V 16. minutě ale už nestačil na Ministrovu samostatnou akci přes půl hřiště.

Po přestávce se však hra vyrovnala a Severočeši se dostali do zápasu gólem v přesilovce. Chomutov navíc během minuty vyrovnal a otočil skóre na 2:3. Mora mohla ještě do druhé sirény vyrovnat, ale dorážky z bezprostřední blízkosti šly těsně vedle.

Ve třetí třetině se aktivita znovu přesunula na olomoucké hokejky a po teči Čuříka Mora vyrovnala. Domácí se s remízou nespokojili a snažili se rozhodnout v normální hrací době. Lundell však odolal i v nastaveném čase a na řadu přišly samostatné nájezdech.

V první sérii uspěl Ministr i chomutovský Míka. Potom ale Kameš i Lundell v dalších čtyřech sériích střelce vychytali. V šesté sérii nejprve neuspěl Míka. Smejkal se ale trefil do šibenice.

Úspěšný exekutor přitom mezi vyvolenou trojicí nefiguroval a k nájezdu se rozjel po předchozích dvou neúspěšných pokusech Ministra. „Milanovi jsme věřili, že to rozhodne. Na šestou sérii jsme ale určili Filipa Smejkala a vyplatilo se,“ řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

HC Olomouc – KLH Chomutov 4:3 SN (2:0, 0:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Řípa (Ministr), 17. Ministr (Kříž, Smejkal), 49. Čuřík (Luňák, Nedbálek), rozh. náj. Smejkal – 27. Hašek (Nikolov, Jeslínek), 33. Jeslínek (Charousek), 34. Malát (Fábry).

Rozhodčí: Šír – Koliba, Barteček. Vyloučení: 6:6, navíc Domin a Ťupa (oba Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváků: 1200.

HC Olomouc: Kameš – Křiž, Ondrušek – Bartoň, Kotaška – Kudělka, Rýgl – Janáček, Nedbálek – Smejkal, Ministr, Řípa – Davídek, Brančík, Žajgla – Bordowski, Čuřík, Zbořil – Luňák, Sakrajda, Vlk. Trenéři: Fiala a Vlk.

KLH Chomutov: Lundell – Pulpán, Toivonen – Ťupa, Všetečka – Nikolov, Bombic – Trefný, Chmelíř – Míka, Skořepa, Gombár – Jíra, Domin, Mikšovic – Jeslínek, Charousek, Hašek – Fábry, Malát, Tauš. Trenér: Pešout.