Trenér Petr Fiala se neobává, že by se jeho svěřenci uspokojili.

„Myslím si, že to máme v hlavách srovnané tak, že v podobném duchu budeme pokračovat i v další části sezony. Nemůžeme se žádným způsobem uspokojit,“ má kouč jasno.

Jednoznačným cílem olomouckého klubu je udržet se mezi nejlepšími týmy první ligy.

„Mužstvo by mělo být hladové po bodech a úspěchu. Je to hlavně o nás. Když budeme pokračovat ve výkonech z úvodu sezony, budou dobré výsledky,“ uvedl Fiala

V šestnáctém kole první ligy olomoučtí hokejisté zajíždějí na led Vrchlabí. Týmu z Podkrkonoší patří sedmá příčka, ale na domácím ledě se Vrchlabí příliš nedaří. Ze sedmi zápasů družstvo doma získalo pouze jedenáct bodů.

Na tuto bilanci ale Kohouti nemohou spoléhat. První vzájemný duel v této sezoně byl vyrovnaný a Mora o výhře 3:1 rozhodla až v závěrečné desetiminutovce.

Vrchlabí se navíc opírá o řadu hráčů s bohatými zkušenostmi z extraligy. Klubové statistiky s dvanácti bdy vede Martin Filip, tým se spoléhá na útočníka Jana Čalouna nebo obránce Lukáše Chmelíře. V brance se střídá zkušený Radovan Biegl s Petrem Ševčíkem.

Další domácí zápas čeká olomoucké hokejisty ve středu v rámci 17. kola, kdy hostí Berounské Medvědy.

Program 16. kola první hokejové ligy

sobota: 17.00: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Berounští Medvědi, HC Havířov Panthers - HC Tábor, HC Benátky nad Jizerou - HC Chrudim, Salith Šumperk - Orli Znojmo, SK Kadaň - HC Rebel Havlíčkův Brod, 17.30: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava, 18.00: HC Vrchlabí - HC Olomouc, HC VCES Hradec Králové - KLH Chomutov.