I když Hanákům do konce základní části Tipsport extraligy zbývá odehrát ještě šest zápasů, přímý postup je tentokrát spíš jen v rovině teorie. Na šesté místo, které aktuálně okupuje Kometa Brno, ztrácí Olomoučtí devět bodů.

V tuto chvíli je ale hlavní, že tým trenérského dua Zdeněk Moták & Jan Tomajko má osm bodů náskok a zápas k dobru před jedenáctými Vítkovicemi. Dodá to klid, ne však uspokojení.

„Pohledem na tabulku se nesmíme nechat ukolébat. Náskok na jedenáctou příčku sice máme relativně dostačující, ale ty body prostě potřebujeme sbírat. Bod je vždy dobrý, ale tři samozřejmě nejlepší,“ nechal se pro webové stránky HC Olomouc slyšet obránce Jan Jaroměřský.

Tři body nasbírali olomoučtí hokejisté třikrát za sebou – proti Zlínu, Karlovým Varům a Kladnu. Pak ale přijeli do Plzně, kde se jim nezadařilo, dokonce pošesté v sezoně ani neskórovali.

„Nedali jsme gól, tak jsme nemohli vyhrát. Nějaké šance tam byly. Myslím si, že kdybychom se dostali do vedení, tak by ten zápas dopadl lépe. Poté jsme vlastně dostali tři góly. Ve třetí třetině už bylo po zápase,“ hodnotil Jaroměřský zpětně zápas proti Škodě.

Na západě Čech se Mora musela obejít bez brankáře Branislava Konráda a obránce Jana Švrčka. Ani jeden z nich nedohrál už páteční utkání proti Kladnu. Do hry se tak díky tomu po víc než měsíc a půl dlouhé pauze dostal bek David Škůrek.

Před svými fanoušky mají Kohouti zase co napravovat, bude to ale velká výzva. Proti Liberci v aktuálním ročníku dosud nebodovali a dali mu ve třech zápasech jen dva góly. Vedoucí tým soutěže navíc poslední tři duely vyhrál. Pokud se na jeho postavení do konce 52kolové části nic nezmění, vyhraje Prezidentskou trofej pro vítěze základní části podruhé za sebou a počtvrté za posledních pět let!

„Tady není rozhodující, kdo je první. Víme, že Liberec má obrovskou sílu, protože získal už tolik bodů. Musíme se na to soustředit jako na každý jiný zápas, protože se hraje o tři body jako v každém jiném utkání,“ konstatoval Jaroměřský, který v Liberci prošel mládežnickými kategoriemi.

Jestli se Kohoutům podaří poprvé v sezoně proti Liberci bodovat, se dozvíme v pátek od 18 hodin.