Mezitím Hanáci už třikrát v řadě prohráli. Dnes se tuto černou sérii budou snažit olomoučtí hokejisté ukončit na ledě Havlíčkova Brodu. Úkol by to nemusel být zcela nesplnitelný. Rebel totiž z devíti domácích zápasů čtyři prohrál.

Mora sice v sobotu doma porazila Kadaň 7:5, hráči ale do kabiny odcházeli se svěšenými hlavami. Nepovedla se jim totiž poslední třetina, kterou prohráli 0:3. „Kdybychom ve třetí třetině dali pět gólů, tak bychom byli ve větší euforii. Takhle panuje trošičku rozmrzelost, že jsme závěr prohráli 0:3,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Z kádru navíc vypadl obránce Jiří Paška, který v sobotu nedohrál. „Má natažené postranní vazy v koleni. Minimálně měsíc bude mimo,“ zvěstoval neradostnou diagnózu vedoucí družstva Jaromír Píchal.

V reprezentační přestávce by ale Moře měli vypomoci hráči extraligového Znojma. „Posily ze Znojma asi budou. Konkrétní jména ale prozrazovat nebudeme,“ dodal Píchal. Olomouckým trenérům se v sobotu vyplatilo nasazení třech pětek v první třetině. O podobném taktickém tahu uvažují i dnes. „Je možné, že budeme hrát na tři pětky i v Havlíčkově Brodě,“ připustil Fiala.

Rebel se po osmnácti kolech drží na pátém místě skupiny Západ. Loňský nováček se už otrkal a nyní drží sérii tří výher v řadě, když postupně vyhrál v Šumperku 4:2, v Jihlavě 4:3 a doma si poradil se Sarezou 4:2.

Havlíčkův Brod má v kádru řadu zkušených hokejistů jako útočníky Kubeše a Hodka nebo obránce Vyhlídala. V brance se v této sezoně již vystřídali čtyři gólmani. Po uzdravení Suchana se ale dá očekávat, že právě tento gólmanbude jasnou jedničkou.

Program 19. kola:

17.30: Chomutov - Třebíč, Most - Šumperk. 18.00: Kadaň - Kometa, Vrchlabí -Prostějov, Beroun - Havířov, Ml. Boleslav - Ostrava, Hr. Králové - Jihlava, Havlíčkův Brod - Olomouc.