Obě lavičky se tak musely vyrovnávat s neobvyklou situací. Při každém přerušení sice od časoměřičů zazněl aktuální údaj, nepřehledná byla ale situace při přesilovkách. Oba gólmani tak dávali znamení svým spoluhráčům odklepáváním, že přesilovka končí, ne podle času, ale podle toho, kdy se zvedl časoměřič, že otevře dvířka od trestné.

Kuriózní situace nastala na konci první třetiny. Místo obvyklé sirény ohlašující přestávku se ozvalo odpočítávání: „Pět, čtyři, tři, dva, jedna.“ Časové údaje chyběly především při přesilovkách a oslabeních, kdy nebylo jasné, jaká doba do konce trestu zbývá.

Zatímco hostující lavička stopky nepoužívala, domácí nechtěli ponechat nic náhodě. „Máme stopky, které používáme normálně o přestávce. Za pozdní příchod na led jsou totiž dvě minuty. Náš doktor je mačkal v průběhu zápasu a lišil se o deset vteřin oproti oficiální časomíře, což je slušné,“ pochválil olomoucký trenér Petr Fiala náhradního časoměřiče.

„Při přesilovkách jsme hráčům říkali aktuální čas, když šli na led. Je to nezvyk. Připomínalo to přátelák bez hodin. Technice ale člověk neporučí,“ řekl Fiala.

Chybějící údaje na hru vliv neměly. „Nedá se říct, že by to ublížilo hře. Nepříjemné to bylo i pro diváky, kteří nevěděli, kdy mají jít na párek,“ dodal Fiala.