Duel prvního s druhým dorežíroval kapitán Mory k vítězství Kohoutů 6:3. „Líto mi Brna nebylo,“ usmívá se.

Rozhovor

 


S Prostějovem jste se střelecky trápili, prvnímu Brnu jste nasázeli šest branek. Co bylo tentokrát jinak?

Myslím, že sobota nám nevyšla střelecky. Góly jsme nedali, s Brnem jsme vytěžili z minima maximum. Na začátku nás Žigy (Štefan Žigárdy, pozn. redakce) podržel, když chytl tři tutovky. Tam se ten zápas zlomil, protože nám to tam pak dvakrát spadlo v oslabení. Hrálo se nám líp, uvolněněji. Je paradox, že doma s Prostějovem prohrajeme, a vyhrajeme v Brně. Ale takový je hokej.

Hattrickem jste zničil svůj bývalý tým. Jaké byly na vaše střelecké hody po zápase odezvy?


Určitě mě to potěšilo, protože hattrick se nedává každý zápas. Navíc to vyšlo ještě v Brně, takže spokojenost. Je k tomu ale potřeba dávka štěstí. Spoluhráči mi samozřejmě pomohli, takže paráda.

Všechny branky jste dal v jiné herní situaci. To ten hattrick ještě zkrášluje.

(usměje se) No, jeden v oslabení, další v přesilovce a i při hře pět na pět. Ale říkám, bylo v tom i štěstí.

Nebylo vám chvílemi líto bývalých spoluhráčů?


Líto? Nebylo mi jich líto! (směje se) Já prostě teď hraji za Olomouc. Kádr Brna se dost obměnil, znám tam už asi jen šest hráčů. Žádný náznak lítosti tam vůbec nebyl.

Proběhlo s nimi před nebo po utkání hecování?


Moc ne. Oni mají asi striktní zákaz se bavit se soupeřem. (usmívá se) Zvlášť se mnou, protože jsem tam s nimi odehrál nějaké roky. Oni se moc nevybavovali, po zápase jsme hned odjeli. Ale určitě to bude mít nějaký dozvuk.

I tentokrát byla hala Rondo slušně zaplněná. Z tohoto pohledu vás může přestup do Olomouce trochu mrzet.

Čtyři a půl tisíce je určitě slušná návštěva. Před takovou kulisou se nehraje každý den, je to paráda. Mrzí? No, trošku určitě. Čekal jsem, že těch lidí tady bude chodit víc. Předvádíme celkem slušný hokej. Doma jsme prohráli všeho všudy asi třikrát. Což není taková tragédie. Brno prohrálo doma víckrát. Mrzí mě, že diváci nechodí ve větším počtu. Proč je to, nevím. Nečekal jsem čtyři tisíce, ale myslel jsem si, že patnáct set dva tisíce si cestu najde. Snad ten výsledek z Brna trochu lidi nabudí a v sobotu přijdou.

Do sezony jste vstupoval s křídly Meidlem a Tomajkem. Formace se vám už vinou odchodů rozpadla. Je současná situace pro vás složitější?

Ne. Odešel Honza, hraji stabilně s Petrem Žajglou. Myslím, že nám ta spolupráce vyhovuje. Když odjel Majdlík na repre, tak se k nám střídalo nějaké křídlo. Teď tam je Ondráček, což si myslím, že je určitě dobrý hráč. Potvrdil to, hrál dobře, dal gól. S Petrem Žajglou jsme stálá dvojice, když přibude jeden, není to takové, jako kdyby se to míchalo úplně pořád dokola. To by bylo horší. S tím třetím se vždy domluvíme, co má hrát. Celkem to šlape.