„Seděl jsem na zahradě a luštil křížovky. Za tři týdny jsem jich měl snad jako za předchozí dva roky dohromady,“ směje se zkušený útočník, který doufá, že na ledě nic nezamešká. Příprava začíná již v pondělí.

Rozhovor

Proč jste na konci kondiční přípravy musel na operaci?
Operace byla plánována dlouho dopředu. Po skončení letní přípravy jsem si chtěl dát koleno do kupy. Do začátku přípravy na ledě by mělo být všechno v pořádku.

Problémy s kolenem vás trápily během letní přípravy?
Pociťoval jsem to už někdy ve druhém týdnu. Nebylo to ale až tak hrozné a na operaci jsem šel až na konci května.

Jedná se o stejné koleno, které jste měl před rokem zraněné?
Je to stejné. Doktoři mi museli spravit prasklý meniskus v koleně, které jsem měl operované před rokem a půl kvůli utrženým vazům, kdy jsem ještě hrál v Brně.

V kondiční přípravě jste tedy nabral síly podle plánu?
Určitě. Až na pár omezení v běhání a skákání jsem všechno absolvoval komplet. Běh jsem nahrazoval jízdou na kole, ale jinak jsem se do všeho zapojoval.

V přípravě vás čeká Tipsport Cup. Určitě se těšíte na extraligové soupeře.
Bude to i zpestření pro diváky. Je to dobrá konfrontace s extraligovými týmy. Pro nás ale budou důležitější zápasy s prvoligovými mančafty, protože přece jen extraliga je o něčem jiném.

Jak hodnotíte další změnu v hracím systému první ligy?
Je to rozhodnutí vedení ligy. Podle mého názoru byl loňský model dobrý. Nebylo takové cestování. Nevím. Nadstavba sudá – lichá není moc šťastná. Ale bohužel. Takhle se to rozhodlo, tak to budeme muset takhle hrát.