Podceňovaná Třebíč Moru vypráskala 4:1. Z domácí kabiny se ozývala silná slova.

„Hráči si to musí vyříkat mezi sebou, teď už jde do tuhého a každý musí na ledě nechat všechno,“ bije na poplach kapitán kohoutí legie Richard Brančík.

Zvýšení hlasu v šatně je asi v takové situaci nutností, že?
Ano, je zapotřebí si to vyříkat. Trenéři to po utkání moc nerozebírali, ale je potřeba abychom si my hráči něco řekli, protože už to je třetí prohra v řadě. Takhle už to dál nejde, prohráli jsme doma s Kadaní i s Třebíčí a nejsme v postavení, abychom si mohli dovolit rozdávat body takovým celkům. Takže se bude muset něco stát.

Jste po operaci s hlasivkami, dokážete v kabině zařvat?
V šatně dokážu zvýšit hlas, ale na tohle je v týmu hlavně Milan Ministr, který hlas zvedl po zápase až moc a doufám, že si to vezmou někteří hráči k srdci, protože začíná druhá čtvrtina soutěže a už jde do tuhého.

Trenér Vlk se nechal slyšet, že v týmu postrádá týmový duch. Souhlasíte s ním?
Nevím, jestli chybí týmový duch. Ale zdá se, že ne všichni tomu dávají to, co by měli a ne každý hraje to, co by měl. Dívat se na video, malovat si na tabuli v kabině, rozdávat taktické pokyny, to je nám všechno k ničemu, když to s sebou nevezmeme na led.

ČTĚTE TAKÉ: Vlk: Chybí týmový duch, na hráče padá deka

Jak se projevuje to, že každý nedává, co by měl?
To vidí asi z tribuny každý. Nejde nám to v útoku, ani v obraně. Zápas s Třebíčí jsme si prohráli sami. V pětiminutovém oslabení jsme dostali branku, další pak v oslabení čtyři na tři a bylo jasné, že už to zkrátka třemi góly neotočíme.

Navíc chyběly i šance.
Bylo jich málo, je to vážně na zamyšlení, protože takhle už to dál nejde. To bychom šli tabulkou hodně dolů a nebylo by to dobré. Zápas se mi těžce hodnotí, nenalézám stále správná slova.

Z krize se musíte rychle oklepat. Co na to nejvíce platí?
Trenér může říkat, co chce, ale je to na hráčích, ti si to musí vyříkat mezi sebou. Nejde do nekonečna stále něco omlouvat stylem „uvidíme, příště to bude lepší“, nebo „hrajme dál“, to už zkrátka nejde. Máme čtvrtinu základní části za sebou a musíme udělat rázné kroky a trestat chyby.

Vy jako kapitán vidíte na některých hráčích ležérní přístup?
Těžko se mi to hodnotí, protože hraji na ledě a nemám takový rozhled jako z tribuny. Ale určitě je tam spousta hráčů, kteří mají navíc. Měli by to prodat v zápase a ne jen na tréninku, nebo v kabině.

Myslíte, že se vše může otočit během jednoho vydařeného zápasu, nebo to bude chvíli trvat?
Nevím, teď jsme třikrát prohráli a to se nám nestávalo. Dřív maximálně dvě prohry a po nich přišla vítězná šňůra. Musíme se z toho dostat sami, teď jedeme do Mostu. Bude to obtížné, ale musíme jet zápas od zápasu a někde se zkusit odpíchnout.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?
Je to těžké, nechci do nekonečna opakovat, aby nám zachovali přízeň, i když si to moc přejeme. Nedaří se a je špatná doba, někdo to chápe a někdo zase ne. Ono je dobré fandit týmu, když se daří a fanoušek chce jistě vidět dobrý hokej a vítězství. Já to všechno chápu, ale někdy nastane období, kdy se nedaří a já jediné co můžu je požádat o trpělivost.

Dokážete vytušit s předstihem, že zápas nebude úplně vydařený?
Já vůbec ne. Byl jsem natěšený na zápas. S Ústím to byl výborný hokej, na takové parádní soupeře se vždycky těším, stejně tak na zápasy s Brnem, nebo Chomutovem. Já se osobně cítím velmi dobře, ale nevím, jak to mají v sobě ostatní. Každý se musí zkrátka sám připravit, dorazit odpoledne s tím, že se bude těšit na zápas a taky to na ledě odevzdat. Ne, že přijde s tím, že tady má čárku za účast.

Milan Ministr v závěru uštědřil soupeři direkt, bylo to gesto, kterým ukazuje, spoluhráčům: pánové, bojujte?
Samozřejmě. Takové gesto navíc musí strhnout i ostatní mladší hráče. Milan tam nemůže skoro v pětatřiceti letech lítat nahoru dolů a srážet soupeře. Od toho tam jsou jiní hráči, kteří mají natrénováno a mají neuvěřitelnou fyzičku. Teď to musí prodat, v létě jsme tady přece neposilovali a nelítali jak blázni, kvůli tomu, abychom se tady teď klouzali.

HLASUJTE: Co pomůže hokejové Moře z krize?

Miroslav Mazal