Robustní slovenský obránce Panterů se zkušenostmi ze Švédska či nižších zámořských soutěží přetáhl Meidlovi dres přes hlavu a uštědřil mu pár tvrdých úderů do obličeje.

Když se Deník po utkání ptal útočníka domácích, proč ke konfliktu došlo, nedalo se tušit, že se do rozhovoru přidá i Novák. V tu chvíli od druhé bitky tentokrát v prostoru mezi šatnami dělil oba borce pouze náš diktafon a flegmatičtější postoj Meidla. Rozhovor ovšem musel být kvůli vulgarismům upraven.

Rozhovor


Co namíchlo Nováka?

Dostal jsem krosček po odehrání puku. Prohodil jsem na jeho adresu jenom něco slovně a on na mě skočil zezadu. Takže… (do rozhovoru vstupuje kolem procházející Michal Novák, pozn. red.)
Michal Novák: Ty vole, tys tam doměúplně najel ty z…!
Václav Meidl: Počkej, jak najel? To si děláš prdel, ne? Tys mě tam sekl hokejkou…
MN: Jsem stál před brankářem, ty jsi byl rozjetý a drbl jsi mi ramenem do oka!
VM: Já jsem tě trefil ramenem, ty vole?!
MN: Můžeš být rád, že jsem tě neroztrhal!
VM: Jo, neroztrhal? Ty vole, měl jsi mi normálně říct a normálně bysme to shodili! (myšleno rukavice, pozn. red.). A ne na mě skákat zezadu! Jak nějakej podělanej!
MN: S kým bych se bil? S tebou? Bych z tebe nadělal klacky.
VM: No, dobrý. Zezadu jsi hrdina.
MN: Počkej až se potkáme! (Michal Novák odchází, po pěti minutách se vrátí k šatnám Olomouce a vyhlíží Meidla, poté už musí zatýmemdo autobusu, pozn. redakce)
VM: Co to je zač ? (udiveně)

Michal Novák, hrával stejně jako vy v nižších zámořských soutěžích, kde pravidelně sbíral tresty.

VM: Nic mi to neříká. Vidím, že to nemá v hlavě asi v pořádku.

Chcete ještě něco vzkázat havířovskému bitkaři?

(usměje se) Ne, já se k tomu raději nebudu vyjadřovat. Tomu se jde jenom zasmát.

Přesto jsem upřímně řečeno nečekal, že jeho údery tak klidně přejdete.

No, to bylo tím, že jak máme velké dresy, on se mi do něj zapletl a hned mi ho přetáhl přes hlavu. Já kdybych se pustil do nějakého souboje, tak jsem měl dres a nemohl bych rukama. Kdyby ke mně přijel, řekl mi: Pojď! Tak na férovku to beru. Ale zezadu na mě skočit, to nemá žádný význam.