Čtyřicet minut ale bylo utkání vyrovnané a Medvědi mohli jít dokonce do vedení. Hráli totiž řadu přesilovek včetně dvojnásobné. „Měli jsme zbytečně moc vyloučených. Devět dvouminutových trestů za čtyřicet minut je opravdu moc. Hosté dobře bránili a ani přesilovky nehráli špatně. Hodně zlobili,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Medvědi ale z početních výhod až na jednu výjimku nic nevytěžili. „Měli jsme šance v přesilovkách, které jsme ale nevyužili,“ posteskl si berounský trenér Vladimír Bednář.
Před utkáním se přitom dala očekávat jednoznačná záležitost. Hosté jsou s velkou ztrátou poslední a Hanáci patří ke špičce skupiny Východ.

„Hráli jsme zbytečně nervózně. Byl to velice těžký zápas hlavně z psychické stránky. Hráči si uvědomovovali, že soupeř je poslední, ale na druhou stranu se zvedl,“ poznamenal Fiala. Mora ale utkání zcela ovládla ve třetí třetině. „Když jsme dali gól na 2:1, hráči se uklidnili a postupem času bylo šancí mnohem víc. Jako v poslední třetině bychom měli hrát celých šedesát minut,“ uvědomuje si Fiala.

Hanáci mohli svého soupeře vyprovodit s daleko větším gólovým přídělem. Olomoučtí hokejisté se dostávali do tutovek, které ale lehkomyslně zahazovali. Trenér Fiala proto se závěrem utkání nemohl být zcela spokojen.

„Soupeř se v závěru trošku rozložil. Hráčům, kteří šance měli, by jejich proměnění pomohlo na sebevědomí. Jsou to kluci, kteří těch gólů moc nedávají. Každá branka vás povzbudí. Ukázalo se, že v koncovce nejsou po gólech tak hladoví. Musí na tom pracovat na tréninku,“ dodal Fiala.