Olomoucký trenér Petr Fiala ale postavení soupeře v tabulce nechce vůbec vnímat. „To by byla největší chyba, kdybychom se dívali na tabulku. Přístup musí být stejný, jako kdybychom hráli s Chomutovem,“ varuje Fiala.

Beroun v dosavadním průběhu soutěže nasbíral jen deset bodů, z toho ale šest v posledních dvou kolech. Středočeši totiž vyhráli v Kadani 2:1 a ve středu doma zdolali Jihlavu 4:2. „Neočekávám žádný ustrašený výkon. Dvě výhry po sobě jsou varováním,“ dodal Fiala.

Vedení Medvědů se totiž se současným postavením v tabulce nechce smířit a pracuje na posílení kádru. Tým již získal brankáře Kamila Jarinu a útočníka Vítězslava Jankových. Na dalších jménech se pracuje. Klub se navíc domluvil na spolupráci s extraligovým Kladnem, které je ale stejně jako Beroun poslední v soutěži.

Mora je však na domácím ledě silná. V dosavadním průběhu soutěže si z Hané body odvezla jen vedoucí Kometa Brno, která vyhrála na samostatné nájezdy, a druhá Sareza Ostrava za prohru 3:4 v prodloužení.

Utkání šestnáctého kola první ligy mezi HC Olomouc a Berounskými Medvědy se koná v sobotu 27. října v 17 hodin.

Program 16. kola:

17.00: Třebíč - Hradec Králové, Šumperk - Havlíčkův Brod, Kadaň - Ostrava, Olomouc - Beroun, Prostějov - Most, Kometa Brno - Chomutov. 17.30: Jihlava - Vrchlabí, Havířov - Mladá Boleslav.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika