Pochopitelně. Mora proti pražské Spartě nebodovala, přitom byla víc než polovinu zápasu lepší. Žehrala však na neproměňování šancí.

„Bod, možná i dva, bychom si zasloužili, ale hokej se hraje na góly. Tak to je,“ povzdechl si Irgl, který zatím vstřelil pět ze čtrnácti gólů Kohoutů v nové sezoně. Potřebuje, aby se chytli i spoluhráči, sám na to totiž (navzdory vynikající formě) očividně nestačí.

Po většinu utkání jste měli herně navrch. Bolí to o to víc, že nemáte ani bod?
Samozřejmě. Je to to samé, co v Litvínově. Taky jsme tam byli 50 minut daleko lepší mančaft, ale odjížděli jsme bez bodu. Proti Spartě to bylo podobné. Myslím, že bod i dva bychom si za tu předvedenou hru určitě zasloužili. Ale hokej se hraje na gól, tak to je.

Utkání rozhodla divoká dvouminutovka v polovině třetí třetiny. Jak se to všechno seběhlo?
Už to byl hokej nahoru – dolů. Bohužel jsme dvakrát před brankou nepohlídali hráče a byl z toho v obou případech gól. Jinak si ale myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, v některých pasážích jsme byli lepší než soupeř. Potřebujeme ale zlepšit produktivitu, to nás trošku trápí.Za vedení 1:0 jste měli šance navýšit náskok, ale nepovedlo se. Kdyby ano, Sparta by to už těžko doháněla. Souhlasíte?
To asi ano, ale to je takové jakoby kdyby. To je prostě hokej. Myslím si, že všechny zápasy, kromě toho v Hradci Králové, jsme odehráli opravdu dobře. Jak už jsem ale říkal – jediné naše mínus je produktivita.

Sparta dlouho nic neměla, nevěděla, jak na vás. Nepřekvapilo vás to?
Myslím si, že je to i tím, že my hrajeme dobře. Máme dobrý pohyb, dobře bruslíme, soupeři nedáme moc prostoru. Budu se ale zase opakovat… to, co nás trápí, je koncovka.

Vám se je zatím jako jednomu z mála branky dávat daří. Můžete být spokojený alespoň z osobního hlediska?
Spokojený (odmlčí se) … My potřebujeme body. Je pěkné, že někdo má nějaké góly a body, ale my potřebujeme body do tabulky. Ne že někdo bude mít kupu gólů a budeme někde dole. Na to se tady nehraje.Může vás alespoň těšit souhra s Petrem Kolouchem? Zdá se, že vám to zatím klape dost dobře.
Ale jo… stále je však na čem pracovat. Neustále se bavíme, domlouváme se, je to o komunikaci. Jednou něco vyjde, podruhé zase ne. Myslím ale, že to zatím není špatné.

Zatím si moc nedokážete pomoct ani v přesilovkách. Co je v nich špatně?
Už jsme si to řekli v kabině. Každý musíme hrát svůj post, takový, na kterém se domluvíme. Ne, že si něco řekneme a najednou ten hraje tam, ten zase tam, celé se nám to rozpadne a hážeme to po sobě jak brambory. Něco cvičíme, pak se ale vymění dva hráči a ta přesilovka je úplně vniveč.

Bude těžké teď rychle zregenerovat na sobotní zápas v Liberci?
To ale jo, ale je to o něčem jiném, když hrajete se soupeřem, který má za sebou taky zápas. Ne jak minule, kdy jsme tu hráli s Kometou do devíti do večera, a pak jedete do Hradce, který odpočívá dva dny. Tam je pak samozřejmé, že ten jeden tým má více sil. Tady tak, jak to bude teď, je to ale spravedlivé pro oba mančafty.

DAVID JAHODA