Kohouti sérii začali jednoznačnou porážkou 3:7.

„Na první zápas jsme byli dost nepřipravení. Navíc nám do branky napadalo skoro všechno. Rychle jsme na to ale zapomněli. Sedli jsme si a řekli, že musíme hrát úplně jinak. K semifinále musíme přistoupit zcela odlišně,“ přiznal Rác.

Odveta už vypadala úplně jinak.

„Bylo to výborné a věřili jsme, že utkání zvládneme. V prodloužení jsme ale hráli čtyři minuty v oslabení a domácí rozhodli,“ řekl Rác.

Sám přiznává, že bylo hodně obtížné ve třech ubránit chomutovskou přesilovku.

„Klukům, co byli na ledě, nikdo nezáviděl. Sáhli si na dno sil,“ upozornil.

Jedenadvacetiletý útočník sice nastupoval ve čtvrté pětce, ale i on se dostal k ohrožení branky Pirátů.

„Měl jsem nějaké střely, ale bohužel jsem to netrefil. Snažím se pomoci týmu a dát góly. Bohužel to tam nepadlo,“ litoval.

Semifinále se nyní stěhuje na olomoucký stadion a Mora si ve druhém utkání dokázala, že může s favoritem hrát rovnocennou partii.

„Bylo by dobré, kdybychom sérii doma vyrovnali a soupeř znervózněl. Chomutov je hratelný soupeř. Přišli jsme na to ve druhém zápase, že máme na to, abychom je porazili. Věřím, že to doma zvládneme,“ řekl před domácími zápasy.

Je to semifinále, atmosféra by měla být nejlepší

Rác se v této sezoně vůbec poprvé objevuje v sestavě seniorského týmu. Na chomutovský stadion přitom zamířilo 4500 diváků. Jak se s touto atmosférou vypořádal?

„Atmosféra byla výborná. V Chomutově ze zápasů dělají show. Bylo to super. Na stadionu bylo sice dost teplo, ale atmosféra byla dobrá,“ pochvaloval si.

Zároveň věří v mohutnou podporu i na olomouckém stadionu.

„Čekám, že přijde hodně lidí a bude ještě lepší atmosféra než v sedmém utkání proti Benátkám. Je to semifinále, takže atmosféra by měla být nejlepší v sezoně,“ přál si Rác.

Mladý útočník už má v této sezoně jedno play off za sebou. Ve čtvrtfinále druhé ligy v dresu Valašského Meziříčí nastoupil ke dvěma zápasům proti favorizované Karviné.

„Play off v obou soutěžích je dost odlišné. Ve druhé lize jsme do čtvrtfinále šli jako outsideři, věřili jsme si, ale hráči ani moc nechtěli. V první lize je to jiné. Máme svůj cíl. Chceme postoupit do finále,“ dodal Rác.

VÍCE:

Kouč Mory: Poraženecké nálady nejsou na místě, musíme jet na 110%

Sobotní sportovní nářez: půjdete podpořit Sigmu i Moru? Hlasujte

Nešťastník Selingr: Snad budou lidi fandit jako posledně