Olomoucký trenér Zdeněk Venera udělal v sestavě několik změn.

Do branky se vrátil Konrád, v obraně nahradil Staněk Houdka a z útočných trojic zůstala pohromadě jen slovenská lajna.

Domácí začali zápas aktivně. Při první přesilovce na Willa vyslali pět střel, jenže ani jednou neuspěli.

Bílí Tygři zahrozili při přesilovce čtyři na tři. Konrád vyrazil ránu Jelínka a k dorážce se nikdo z libereckých hokejistů nedostal.

Jenže hostům pomohla olomoucká chyba. Kohouti nedokázali puk vyhodit z obrany a od Jelínkovy brusle se puk odrazil do olomoucké branky.

Ještě před přestávkou mohl vyrovnat Knotek, ale puk nad Willův beton nezvedl.

Hned po přestávce se do nadějné pozice dostal Rašner, ale mířil jen do Willa. Poté hra upadla a na ledě se nic zajímavého nedělo.

Až těsně před přestávkou Staněk nezachytil vyhození Vitáska, Bartovič se dostal do brejku a trefil se přesně do šibenice.

Na začátku třetí třetiny Laš v oslabení vystihl libereckou rozehrávku, ale Willa nepřekonal.

Také Mora hrála přesilovku a také chybovala. Vyrůbalík puk ztratil na útočné modré a Jelínek brejk proměnil.

V té samé početní výhodě mohl snížit Skladaný, ale ani nadvakrát nebyl úspěšný.

Na druhé straně z brejku neuspěl Ordoš. Skóre však uzavřel Lakatoš, který dorážel do prázdné branky.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. P. Jelínek (Lakatoš), 39. Bartovič (Radivojevič, Vitásek), 45. P. Jelínek, 58. Lakatoš (Mojžíš, L. Krenželok). Rozhodčí: M. Petružálek, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3345.

Olomouc: Konrád – Rašner, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Plášil – Eberle, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Herman, Strapáč – Holec, Rác, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Liberec: Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bulíř, Radivojevič – Svačina, Mikyska, Ordoš – D. Špaček, Hrabík, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.