„Ten zápas byl prostě strašný. Nebránili jsme, neútočili, nedohrávali souboje, prohlásil Milan Ministr, nejzkušenější olomoucký hokejista, který momentálně nastupuje do barážových zápasů.

Centr čtvrtého útoku si účast v baráži užívá.

„Proto je ale pro mě velká škoda, že se odehraje takový zápas jako v Liberci," konstatoval osmatřicetiletý forvard.

Prospali jste začátek, nebo na vás Liberec zkrátka tak vletěl a nedalo se jim vzdorovat?
Byl tam špatný pohyb, špatné nahrávky, vzájemně jsme se nedoplňovali, ať už útočníci beky, nebo obránci útočníky. Ti kluci z Liberce mají něco odehráno v extralize, jsou velmi zkušení a zužitkovali to se vším všudy.

Nezanechala na vás stopy páteční nešťastná prohra s Chomutovem?
Myslím, že ne. Samozřejmě s Chomutovem to každého mrzelo, po zápase se tady dlouho sedělo, ale myslím, že to na utkání nemělo vliv. Prostě jsme špatně začali 
a mysleli jsme si, že to půjde samo. A s takovými extraligovými soupeři to samo nejde. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Potvrdil znovu Liberec, že si účast v extralize zaslouží?
Když se podíváte na tabulku, tak je to jasné. Tam není co řešit, jestli hrají dobře, nebo špatně. Mají tolik bodů, kolik mají. U nich je to jasné.

Pro vás to byla čtvrtá barážová prohra v řadě. Neobáváte se trochu úterního zápasu s Mladou Boleslaví?
Ty zápasy jdou rychle za sebou, na jednu stranu se může něco pokazit, na druhou stranu tam nejsou tři dny, během kterých se trénuje a zbytečně se čeká, jak to dopadne příště. Jde to tak rychle za sebou, že se to musí hodit za hlavu a zápas odpracovat tak, aby z toho nebyla taková ostuda jako v Liberci.

Letošní sezona je pro vás hodně specifická. Po zranění jste do ní naskočil až v závěru. Jak se cítíte po zdravotní stránce?
Zatím to je dobré, je to super. Hlavně můžu bruslit, já jsem totiž přestával cítit nohu, což bylo to nejhorší, co mě v tom zranění potkávalo. Teď mi to drží, ještě pořád se věnuji rehabilitaci, dnes ráno jsem zase byl, takže se tomu snažím věnovat, abych vydržel hrát.

Cítíte, že se zlepšujete zápas od zápasu?
Samozřejmě ta fyzička mi chyběla. Teď je to lepší, cítím se líp ve hře, jak v soubojích, tak v té mezihře.

Jak jste si zvykl na místo ve čtvrtém útoku? Vy jste byl dlouhá léta zvyklý na jinou pozici v týmu.
Mně to vůbec nevadí. Pokaždé jsem tam měl šikovné kluky, kteří tady odehráli parádní sezonu. Není to 
o tom, že by čtvrtá lajna moc nechodila na led, příležitostí dostáváme docela dost, ať už na oslabení, ale dokonce jsem v těch minulých zápasech chodil i na přesilovky.

Dostáváte se poměrně často do šancí, na gól však stále čekáte. Cítíte nejistotu v zakončení?
To se na mně podepsalo i v Liberci. Sezona je pro mě měsíční nebo dvouměsíční a ta vyhranost tam samozřejmě chybí, i když už mám nějaké roky za sebou. Možná kdyby mi tam spadl jeden gól, tak by to pak padalo víc nebo bych vystřelil, aniž bych něco řešil. Teď pořád přemýšlím, komu ještě nahrát. Ta vyhranost mi trochu chybí.

Jak si užíváte baráž, o kterou jste tady v Olomouci dlouhé roky bojoval?
Já už to mám v podstatě před důchodem (směje se). Užívám si každý zápas, proto je ale pro mě velká škoda, že se odehraje takový zápas, jaký se odehrál v Liberci, nebo i takový, jaký jsme odehráli s Chomutovem, kdy jsme byli lepší. To stejné platí na domácí souboj s Libercem, ve kterém jsme je s výjimkou první třetiny přehrávali. Tohle mě mrzí, protože toho už asi moc nestihnu. Tyto prohry jsou pro mě docela nepříjemné.

Před sebou ale máte ještě pět zápasů. Na tabulku se teď asi nemá smysl moc dívat, že?
Já jsem tohle říkal už před baráží, že jestli budeme pořád kontrolovat body, skóre 
a kalkulovat, s kým bychom mohli vyhrát a s kým ne, tak je to špatně. Pokud do těch zápasů nepůjdeme „dneska to skončilo šedesátou minutou 
a příště zase od nuly", tak to dopadne jako v Liberci.

Úterní barážový program:

18.00: HC Olomouc – BK Mladá Boleslav (vzájemné zápasy: 3:0, 2:4)

18.30: Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov (2:3, 2:0).