První domácí zápas sezony jste okořenil vítězným gólem. Potěšil vás takový návrat?

Mně se tam objevil puk a měl jsem štěstí, že mě nikdo neatakoval. Mohl jsem si tam udělat, co chtěl. Vyšlo mi to a jsem za to rád. Po herní stránce to ale ještě není ono, ztratil jsem tam pár puků a do tohoto se ještě potřebuji dostat, abych ty kotouče neztrácel a dával to těm křídlům, aby byla ve hře větší pohoda.

Jak jste byl na tom po fyzické stránce? Je to pro vás v tomto ohledu těžké?

Já jsem strašně dlouho prakticky ani nechodil, natož tak trénoval, takže se do toho snažím dostat. Při přesilovkách a oslabeních dostávám volno, takže se z toho vždycky vzpamatuji a pak jdu znovu na led.

Rezervy tedy máte už pouze jen po kondiční stránce?

Ano, koleno už je dobré, neotéká, což je u kolena asi to nejdůležitější. Snažím se posilovat, protože ten sval byl dlouho zafixovaný, takže svaly ochably. Potřebuji se dostat zpátky.

Jak jste nesl to dlouhé období bez hokeje?

Je to strašné. Chodíte na tribunu, čumíte na hokej a svrbí vás ruce. I když má už člověk hodně roků, tak mě to pořád baví. Není to nic příjemného sedět nahoře a dívat se na hokej.

ČTĚTE TAKÉ

FOTO: Vítězná série Mory nekončí, přejela i Rebel

Zaplatil bych jim logopeda, vzkázal Novák nadávajícím fans

Využívám rychlých křídel

Je to pro vás nezvyk začínat ve třetí lajně, když jste byl roky zvyklý na první?

Já tohle vůbec neřeším, teď mám úplně jiné starosti. Ty první dvě lajny jsou sehrané a trénovaly spolu opravdu dlouho. To by byla hloupost, kdybych takhle přemýšlel. Já využívám toho, že mám vedle sebe dvě rychlá křídla. Takhle mi to sedí.

Jak se podle vás tým Mory změnil oproti loňsku? Je hodně silnější?

Tady jsou čtyři kvalitní lajny. Kluci jsou velmi šikovní na kotouči a jsou bruslaři jako prase. Jsou tady i mladí i starší, navíc se tým doplnil o Dopiho (Jiřího Dopitu, pozn, red.) a zase je to posunutí o krok dál.

Je to tedy pro vás návrat podle představ?

Když se člověk vrátí v době, kdy se daří, a vyhrává, tak je to parádní. Lepší než kdybyste se plácali na osmdesátém místě a potřebovali urvat každý bod. Takže jsem si takový návrat určitě představoval a je to krásné. (usmívá se)

Teď vás čekají zápasys Chomutovem a Ústím. Těšíte se na tuto prověrku?

S těmito týmy hrajete hokej. Chodí kotouče, není ta hra tak kouskovaná jako třeba dnes. S těmi týmy ze špice tabulky hrajete hokej nahoru dolů a pro mě je to dobré, že to po fyzické stránce třeba zase trochu potáhnu dál a že se to zlepší. ⋌(mm)