„Budu muset přispět do klubové poklady,“ smál se po utkání. Zápas se nevyvíjel pro domácí Moru ideálně.

„Za stavu 2:2 jsem si říkal, že už nechci nájezdy,“ řekl Ministr, který pak v rychlém sledu vstřelil tři góly.

Výsledek je jednoznačný, ale začátek na žádnou krasojízdu nevypadal. Proč jste se tak pomalu rozjížděli?
Šli jsme do toho s nasazením, ale oni ze dvou situací za poměrně krátkou dobu dali dva góly. Těžko ten začátek hodnotit, říkali jsme si, že to musíme zlepšit. Postupně se to zlepšovalo až po tu třetí třetinu, která byla z naší strany nejlepší.

Ve třetí třetině to už byla jednostranná záležitost. Jaké jste měli pokyny od trenérů?
Už ve druhé třetině se to už chvíli stáhlo na tři lajny, byli jsme častěji na ledě a trošku to pomohlo. Led při tom počasí byl takový měkký, bořilo se to a odskakovaly puky. My jsme hodně kazili a to se nám nevyplácelo.VIDEO a FOTO ze zápasu MORA - BENÁTKY

Bylo o první přestávce v kabině rušno?
No to v žádném případě. Tady je spousta zkušených hráčů, kteří věděli, že to není ono. My staří jsme si to tam řekli a bylo to. Řve se v kabině výjimečně, stane se to za sezonu, ale nebyl to tento případ.

Takže jste si mysleli, že je to otázka času, kdy vám to tam začne padat?
Už za stavu 2:2 jsem říkal, že nechci zase nájezdy. (směje se) Říkal jsem, že to musíme odbojovat a odmakat, že dáme gól a vyhrajeme po základní hrací době. Tři body jsou tři body. Góly padly rychle po sobě, což bylo důležité. Pak se to zlomilo a bylo to v pohodě.

Připsal jste si první hattrick sezony, odehrál jste závěr již v pohodě?
Ale určitě, především byl strašně důležitý gól, když to Benzín (Michal Černý, pozn. red.) potvrdil na 4:2, odskočili jsme jim o dva góly a pak už to bylo naštěstí na naší straně.

Budete muset přispět do klubové pokladny za hattrick?
No, přesně tak. (smích) Určitě to něco bude stát.

Dva góly jste dal z prostoru před brankou a jednou jste z dálky vymetl šibenici.
Mě se hraje dobře před bránou. Trošičku mi tam chybí to, že loni jsme hrávali přesilovky přes Křižáka (Ondřej Kříž, pozn. red.), když já jsem to na něho dal, a pak jsem jel před bránu dorážet puky. Bývalo z toho hodně bodů, letos ty jeho tvrdé střely trochu chybí, takže konečně přišla nějaká dorážka. Dneska takové góly padají víc, než nějaké šibenice, nebo přečíslení.

Hrajete nahoře, na kterou stranu se díváte? Na Ústí a Chomutov, nebo na soupeře co jsou pod vámi?
My bychom teď hlavně měli spadnout na zem. Ve třech utkáních jsme sice dělali body, buď dva po nájezdech, nebo jeden po remíze, ale už to bylo znamení, že jsme trochu polevili, že se máme vrátit k takovému poctivému hokeji a trošku pomoct taky gólmanům.

Miroslav Mazal