„Je tady velmi kvalitní tým, přišli zkušení kluci, takže by byla škoda s tímto týmem nejít dál,“ řekl po utkání střelec třetí olomoucké branky Milan Ministr.

Hráli jste zodpovědně v obraně. Byl to optimální výkon pro play-off?
Hlavně oni hráli zodpovědně zezadu. Čekali ve středním pásmu na naši chybu, čekali na brejk, ale naštěstí z toho nic nevyplynulo. Šlo o to nějak prolétnout nebo se trefit z přesilovky, což je v play-off účinná zbraň.

Rozhodla větší vyrovnanost čtyř olomouckých formací?
Určitě, ale taky musíme brát v potaz, že jsou asi unavení, spoustu času hráli na tři lajny a ti hráči toho mají plné zuby. Vím, jaké to je, protože tady se loni hrávalo třeba i na dvě lajny, takže to je letos jejich případ.

Ukazuje se jako výhoda, že jste nemuseli hrát předkolo play-off?
Samozřejmě těch sil bychom měli mít víc, ale ta herní praxe za čtrnáct dní trochu chybí. Snad se to srovná a bude to dobré jako dneska.

Souhra vaší formace s novým křídlem Petrem Haluzou již funguje ideálně?
My jsme už spolu hráli před play-off a docela to šlo. Chce to dostat puk do třetiny a tam ty beky honit. Oni toho musejí mít plné zuby, a pokud na ně vytvoříme tlak, tak budou dělat chyby.

Je vaše výhoda, že je v týmu víc kvalitních útočníků, než tomu bylo dřív, a není tedy na vás vytvářen takový tlak?
Už v základní části to bylo rozhozené na více hráčů. Já jsem to říkal už loni. Bylo krásné, že jsem sbíral body, ale vypadli jsme už ve čtvrtfinále. Je lepší, když jsou body rozděleny na více hráčů a ti si pak věří a těší se na další zápas a další kolo. A síly samozřejmě ubývají taky pomaleji.

Na třech brankách se podílely tři formace. Potvrzuje to vaše slova?
Všechny lajny měly šance. I čtvrtá měla příležitosti. Vrátil se tam Řepa (Jiří Řípa, pozn. red.) a hrál výborně. Mates Venkrbec taky výborný výkon, takže je z čeho brát. Pro gólmana to taky nebylo jednoduché. On tam chudák stál dvě třetiny, ve třetí jsme to zbytečně otevřeli, takže si nakonec i zachytal. (usmívá se) Doufám, že to moc nebudeme v příštích zápasech povolovat.

Pomůže vstřelená branka vašemu sebevědomí?
Mně jde spíš o celkový herní projev. Trošku nám pořád chybí jeden dva beci, kteří by to uměli dát. Je super, že přesilovku hraji s Komičem (Jaroslav Koma, pozn. red.), který si umí najet na střelu, takže to mi hodně vyhovuje. Doufám, že ho v Brně nebudou chtít. (pousmál se)

Co čekat od pondělního zápasu? Otevřou více zadní vrátka?
Myslím, že začnou úplně stejně, nebudou se cpát moc dopředu. Myslím, že oni si hlavně počkají na zápasy doma, kde to zkusí. Tam musíme být ještě daleko víc soustředění než doma a urvat tam vítězství.

Ve druhém domácím zápase neberete nic jiného než vítězství?
Je tady velmi kvalitní tým, přišli sem zkušení kluci, kteří mají zkušenosti z extraligy, takže by byla škoda s tímto týmem nejít dál.

Miroslav Mazal