Jak jste si užil dovolenou? Byl jste někde v zahraničí?

Nikde jsem nebyl, byl jsem doma a užil jsem si dovolenou s dětmi.

Odpočinul jste si pořádně a načerpal nové síly?

Doufám. Ale jistě to zjistím na konci června, jak to vypadalo.

Během dovolené jste si nenechal ujít finálovou sérii play off extraligy, ve které působil i váš spoluhráč Jakub Bartoň. Na kterém zápase jste byl osobně přítomen?

Byl jsem se podívat na první utkání ve Vítkovicích. Byl to výborný zápas, ale bylo vidět, že Třinec byl kvalitou někde jinde.

Je pozitivní, že ve finále extraligy měla zastoupení i olomoucká Mora prostřednictvím Bartoňe?

To určitě. Každého hráče povzbudí, když dostane takovou nabídku. Navíc si tam, myslím, poměrně slušně zahrál na to, že nehrál celou sezonu pravidelně extraligu. A i další kluci Šturcík (Roman Szturc, pozn. red.) a Šedivka (Ondrej Šedivý, pozn. red.) si zahráli a byli hodně na ledě. Určitě je to obrovská výzva pro kluky v našem týmu, že se ještě mají kam dostat a že mají na čem pracovat.

Letos jste začali s letní přípravou již v polovině dubna. Jak probíhá její úvod?

Myslím, že jsme začali v podobném termínu jak loni. V tom, bych neviděl nějaký rozdíl. Zatím je to lehčí. Prvních čtrnácti dní je takových, to si pamatuji z loňska. Pak se najede na tu tvrdší dvoufázovou přípravu.

Co vás všechno během letní přípravy bude čekat?

Je tam hodně sportů. Tělocvična, loni jsme hodně chodili na kolo. Navíc já toho s některými hráči moc nenaběhám, takže to asi zůstane. Dále samozřejmě posilovna, každou středu regenerační tenis, střídáme opravdu hodně sportů, aby to bylo pestré. Doufám, že to tak zajímavé bude i letos.

Takže vás čeká všestranný boj.

Je to doslova takový desetiboj. (usmívá se)

Tým Mory opustily některé stabilní opory. Mrzí vás odchod některých ze zkušených hráčů?

Určitě mrzí, ale já tady nejsem od toho, abych tohle hodnotil. To je rozhodnutí klubu, vedení, sportovních manažerů a tak dále. Bohužel to k tomu patří. Nemládneme. (směje se)

Naopak se spekuluje o příchodu Jiřího Dopity. Jaké vidíte šance, že by mohl v příští sezoně za Olomouc hrát? Bavil jste se s ním o tom?

Nebavili jsme se. Od ledu, kdy jsem se ještě stavil na zimáku na konci sezony, jsme se spolu neviděli. Vůbec nevím, říká se to, četl jsem o tom v novinách, ale nic víc o tom opravdu nevím. Uvidíme, jak to dopadne.

Bral byste, kdyby se přidal k týmu?

Ale jo. Aspoň bych nebyl nejstarší. Bylo by super, kdybych byl až druhý nebo třetí. (směje se)