V zápase s Plzní jste dokázali
i díky vaší trefě otočit nepříznivý stav. Prohra v prodloužení vás nakonec musí mrzet, že?

Zápas se od začátku pro nás nevyvíjel dobře. Měli jsme přesilovku na začátku, kterou jsme nevyužili, a potom nás trochu přibrzdil ten druhý plzeňský gól. V první třetině jsme nebyli efektivní. Naštěstí jsme si v kabině něco řekli a druhou třetinu jsme začali lépe. Škoda, že když jsme dali třetí gól, tak jsme ten zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme to nezvládli, dá se říct, vlastní nedisciplinova­ností.

Proč právě nedisciplinova­ností?

Protože děláme strašně moc chyb, prakticky se porážíme sami. Ne že by soupeř přitlačil a vytvořil si nějaký tlak, ale dá se říct, že ten gól dali z ničeho. Byla to naše chyba, nedisciplinovanost
a nekoncentrovanost.

Čím to podle vás je?

Těžko říct, my jsme
v předchozích zápasech měli štěstí, ale teď nás srážejí laciné góly. Možná je to tím, že si méně věříme než předtím. Musíme si znovu začít věřit. Ty zápasy, ve kterých vedeme o gól, bychom už měli dotáhnout do vítězného konce.

Byl přísný metr rozhodčích, který je k vidění v posledních kolech, důležitým faktorem zápasu? Báli jste se třeba chodit tvrději do soubojů?

Určitě ano, každý do souboje jde s tím, aby nefauloval. Ono se to snad ani nedá hodnotit. Myslím, že lidé začínají na stadionech vidět, že hokeji to ubližuje. Uprostřed sezony měnit pravidla, to je úplná blbost.

Jak tolik vyloučení ovlivňuje hru?

Hodně hráčů se do tempa během zápasu nedostane, protože tam jsou stále oslabení. Myslím, že to hokeji dost ubližuje.

Ivan Majeský ve druhé třetině vybouchl a dostal trest do konce zápasu. Nakopl vás trochu tento moment?

Myslím, že ano. I Ivan nám v kabině říkal, abychom ještě zabojovali i za něho. Škoda, vedeme 3:2 a dostaneme tak laciný gól, kdy ani nevyhodíme puk. Stálo nás to tři body.

Ke třem bodům Moru nasměroval slovenský obrat. Trefil se Roman Rác, Peter Zuzin a vy. Říkali vám na to už něco spoluhráči v kabině?

To slyším poprvé až od vás, já jsem si to ani neuvědomil. Je to rozhodně škoda. Je jedno, kdo dá gól, potřebujeme vyhrávat zápasy a udržet se tam, kde jsme.

Nedávno se vám narodil syn. Jaké momentálně prožíváte období?

Dá se říct, že je to teď moje nejkrásnější období. Nedá se to ani popsat, jakou mám radost (usmívá se). Už jen aby byli co nejdřív z nemocnice doma a byli u mě. Dá se říct, že mě to i trochu nakoplo, už na to nemyslím, protože je to venku (usmívá se). Už se to narodilo, takže se můžu i více soustředit na hokej.

A je to znát. Trefil jste se minule proti Litvínovu i proti Plzni.

Doufám, že budou ještě více padat a že budu mít doma pohodu a tím pádem se to přenese i na led.